Tūrisma galamērķi „Baltijas Ezeru zeme” un “Bella Dvina” prezentēja sevi tūrisma gadatirgū Balttour 2012

No 10. līdz 12. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā jau deviņpadsmito reizi tika aizvadīta lielākā un apmeklētākā starptautiskā tūrisma izstāde Baltijas valstīs Balttour 2012. Šajā gadā izstādē piedalījās vairāk nekā 250 eksponentu un 600 dalīborganizāciju no 40 Eiropas, Centrālās Āzijas un Tuvo Austrumu valstīm. Kultūru dažādība, Latvijas reģionu viesmīlība, Latvijas gardumi, kā arī Pasaules apceļošana un ceļojumu izpārdošana- tas viss trīs dienu garumā bija pieejams Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā. Šogad tā bija visapmeklētākā izstāde tās pastāvēšanas vēsturē.

Latgales plānošanas reģions, sadarbībā ar Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālistiem piedalījās šajā izstādē 70 km2 lielā platības stendā, pozicionējot 3 reģionus kā vienotus tūrisma galamērķus – Baltijas Ezeru zemi un Bella Dvina.

Stenda apmeklētājiem bija arī vienreizēja iespēja par brīvu saņemt brošūru „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā”, kas ietver informāciju par kultūrvēsturiskajiem objektiem, muzejiem, muižām un pilīm, baznīcām, dabas resursiem, gastronomisko tūrismu, kā arī par aktīvās atpūtās (zirgu izjādes, piedzīvojumu un ūdens tūrisms), ziemas un veselības tūrisma piedāvājumiem Latgalē, Rytu Aukštaitijā un Vitebskas reģionā, kā arī kopējo tūrisma karti, kas sastāv no LV-LT-BY galamērķa kartes, pilsētu kartēm, kā arī tūristiem nepieciešamās informācijas, tādas kā izmitināšanas iestāžu kontaktinformācijas un citas.

Latgales reģiona, Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālisti piedalījās izstādē Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts. Par šī dokumenta saturu atbild Latgales plānošanas reģions, un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.