Remigrantu stāsti par atgriešanos dzimtenē

  1. Iļja pēc dzīves Venecuēlā atgriežas dzimtajā Latgalē. Rēzeknietis Ilja Lobanovs uzskata, ka mīlestība un cieņa pret zemi, kur esi dzimis, ir vērtības, kas svētku laikā jo īpaši jātur godā. Viņš atgriezies dzimtajā Latgalē kopā ar sievu, kuras dzimtene ir Venecuēla. Abi šeit atraduši darbu un plāno pavadīt arī turpmāko dzīvi.

www.youtube.com/watch?v=UXCB5A8Y06Q

 

  1. Valters atgriežas Latvijā un uzsāk savu biznesu. Sižets ir par jaunieti, kurš atgriezies, lai modernu labklājības un miera zemi veidotu dzimtajā Latgalē.

www.youtube.com/watch?v=OD4DwRMSbns

 

  1. Savu lēmumu atgriezties reģionā Evija uzskata par mērķtiecīgu soli, kas ir ļāvis viņai iegūt daudz jauna. Evija ir trīsdesmitgadniece, vēl nesen viņa galvaspilsētā strādāja banku un valsts sektorā, bet pirms dažiem gadiem viņa Riebiņu novadā nopirka lauku īpašumu. Dzīvot pie vecākiem viņa gan neatgriezās, bet savu dzīvi iekārtojusi Rēzeknē, kur šobrīd sniedz atbalstu jaunajiem uzņēmējiem. Lai arī nosaukums neliecina par profesijas kreatīvajām izpausmēm, viņa savu darbu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Rēzeknes biznesa inkubatorā sauc par radošu.

www.youtube.com/watch?v=6XiuDBoUquQ

 

  1. Pasauli redzējušie latgalieši tiecas atgriezties mājās. Evijas, Alvja un Ievas stāsti.

www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/cilvekstasti/pasauli-redzejusie-latgaliesi-tiecas-atgriezties-majas.-evijas-alvja-un-ievas-stasti.a267548/

 

  1. Vladislavs un Jekaterina Itkači ir vieni no tiem, kuri, ieguvuši izglītību Latvijā un padzīvojuši ārzemēs, tomēr ir atgriezušies, lai dzīvotu un attīstītu lauksaimniecību dzimtenē.

latgaleslaiks.lv/raksti/2018-04-09-virziba-uz-prieksu-ta-ir-atgriesanas-dzimtaja-vieta