Remigrantu stāsti par atgriešanos dzimtenē

ES ATGRIEŽOS LATGALĒ 1. SEZONA


  1. Evita un Kaspars ir nolēmuši atgriezties dzimtajā novadā – Ludzā. Kas pamudināja jauno ģimeni spert šādu soli?


  1. Pēc trīs pavadītajiem darba gadiem Maskavā Viktors Gallers ir atgriezies Latgalē un tagad par savām mājām sauc nesen iegādātos īpašumus Daugavpils novadā – Berķenelē. Šobrīd Viktors nodarbojas ar izglītojošo rotaļlietu ražotni.


  1. Maija Hartmane dzīvoja Lielbritānijā kopš 10 gadu vecuma, tagad ir atgriezusies kopā ar savu vīru un meitiņu Rēzeknes novadā, lai īstenotu savus sapni – dzīvot dzimtenē. Rēzeknes novada Lūznava Maijai ir bērnības atmiņas un ģimenes ligzda.


  1. Lilita ir atgriezusies no Norvēģijas dzimtajos Preiļos. Nodarbojas skaistumkopšanas nozarē un pasniedz jogas nodarbības novadniekiem.


  1. Mērķtiecīgā Lilija ir atgriezusies no Īrijas uz Rēzekni, lai šeit turpinātu mācības, paralēli piestrādā vietējā kafeijnīcā. Tuvinieki un draugi atsverot visu.


  1. Vineta kopā ar savu draugu no Lielbritānijas ik gadu dodas uz Latgali, lai izbaudītu dabu un iekoptu permakultūru. Vinetas vectēva mājās sešu mēnešu laikā tiek rīkoti plenēri ārzemniekiem un audzēti lauku labumi.


  1. Imants ar trīs atvasēm ir atgriezies dzimtajā Balvu novadā. Bērni apmeklē skolu un bērnu dārzu. Imants tikmēr attālināti vada savu grāmatvedības uzņēmumu un atjauno dzimtas māju.


  1. Aleksandrs ir apņēmības pilns jaunietis, kurš plāno īstenot savu biznesa ideju Krāslavā. Pieredzi ir ieguvis, strādājot daudzos uzņēmumos Skandināvijas valstīs. Tas tika darīts ar nolūku.


  1. Māris ir karavīrs un Latvijas patriots. Pirms diviem gadiem kopā ar sievu atgriezās dzimtenē, lai dibinātu ģimeni. Viņš atzīst, ka lēmums par atgriešanos bijis pareizs.


  1. Ivans nāk no Zilupes novada, tomēr, atgriežoties no Vācijas par savu dzīvesvietu, izvēlējās Daugavpils pilsētu. Šeit viņu saista darbs un mīļotā.


ES ATGRIEŽOS LATGALĒ 2. SEZONA


11. Pēc 13 pavadītiem gadiem Lielbritānijā Igors Lipskis ir atgriezies dzimtajā Daugavpilī. Šobrīd viņš ir matu dizaina studijas “Beauty Mafia-Exclusive Hair” īpašnieks ar tālejošiem mērķiem.


12. Pēc astoņiem gadiem, kurus Viktors Blohins pavadīja Lielbritānijā, viņš ir atgriezies dzimtajā Rēzeknes pilsētā un atvēris sporta zāli “Regem fitnes”.


13. Pēc 7 Anglijā pavadītiem gadiem Igors Nikitins ir atgriezies dzimtajā Rēzeknē un šeit labiekārtojis neierastu vasaras dārzu – “Fresh Terasi”.


14. Jau divus gadus eksotiskie “JuRita” mini zoo iemītnieki priecē tūristus no tuvākiem un tālākiem reģioniem. Juris Šadurskis un Rita Kočmarjova ir dzimuši pilsētnieki, kas tagad dzīvo laukos un veiksmīgi attīsta tūrismu Daugavpils novada Naujenes pagastā.


15. Pirms septiņiem gadiem Ikstenu ģimene devās uz ārzemēm, lai iegūtu izglītību un strādātu. Kad mērķis tika sasniegts, sākuši prātot par atgriešanos dzimtenē. Pirms došanās uz Latviju Ingum un Kristīnei tika piedāvātas labas darbavietas, tomēr ģimenes vērtības ņēma virsroku.


16. Agnesei svarīgas ir senču tradīcijas. Atgriezusies no Lielbritānijas uz dzimto Līvānu novadu, viņa piepilda savu sapni, darbojoties par mācekli pie podnieka Eināra Dumpja. Jau esot ārzemēs, tirdījusi doma par amatniecību.


17. Anita Drozdova Lielbritānijā nostrādāja taizemes – japāņu virtuvē, kur gatavoja uzkodas un suši. Brīvo laiku kavējot iemācījās gatavot dažādus pinumus no avīzēm.


18. “Arī laukos jauniešiem ir iespējas realizēt nestandarta idejas, vajag tikai uzdrīkstēties” – tā par sevi saka miljons zvaigžņu viesnīcas īpašniece Santa Komane, kas ir atgriezusies no Kanādas uz dzimto Viļakas novadu. Jauniete piedāvā interesentiem nakšņot īpašā burbuļteltī un raudzīties zvaigžņotajās debesīs.


19. Pirms astoņiem gadiem Linda reizē ar māsām devās uz Lielbritāniju. Tur viņa iepazinās ar Craig (Kreigu), ģimenē tagad aug trīs atvases – Melānija, Amēlija un Luiss. Šogad vecāki nonāca pie lēmuma, ka bērniem jāaug drošā un zaļā vidē – kā Latgalē ir pārpārēm.


20. Sergejs ir atgriezies Latvijā un pašlaik strādā algotu darbu, bet nākotnes plāni ir saistīti ar bioloģiskās saimniecības izveidi. Pēdējos trīs gadus plānoja savu atgriešanos uz dzimto Aglonas novadu, jo šeit viņš ir izaudzis un mācījies.