11.09.2010. Ūdens Festivāls “Regatta 2010” Anikšču rajonā

Nosvinēts ūdens festivāls „Regatta 2010”


11. septembrī Anikšču rajonā, projekta WATER JOY ietvaros labiekārtotajā pludmalē, pie ezera Rubikiu nosvinēts ūdens festivāls „Regatta 2010”, kas pulcināja gan dalībniekus un skatītājus no Anikšču rajona, gan viesus no citām pašvaldībām.

Pasākums tika organizēts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam projekta WATER JOY LLI-050 „Joint water-based tourism offering in Latgale region and Utena county” ietvaros. Projekta vadošais partneris ir Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Latgales reģiona attīstības aģentūru, Anikšču rajona pašvaldību un Utenas rajona pašvaldību.

Festivāla ietvaros tika organizētas dažāda veida sacensības, kurās piedalījās ap 50 komandu no Kauņas, Birzai, Kupiskis un Panevezys pilsētām. Vecākajam sacensību dalībniekam ir 62 gadi, bet jaunākajam tikai 9 gadi. Sacensības pulcināja lielu skatītāju skaitu – gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus no citiem reģioniem. Un ne velti, jo pasākuma organizatori bija parūpējušies par interesantu, piesātinātu dienu. Sportiskie svētku dalībnieki varēja sacensties sacensībās ar ūdensslēpēm, sporta jahtām “Lazer” un “Fin”, kā arī mazajām buru laivām, bet atbalstītāji varēja ne vien just līdzi, bet arī priecāties par skaistajām jahtām. Tie, kam uz ūdens nav drošības sajūtas, varēja mēroties izveicībā, piedaloties sacensībās ar zāles slēpēm.

Pēc labi padarīta darba – labi organizētiem svētkiem, saņemtām godalgām un gūta gandarījuma par piedalīšanos, visi tika aicināti uz svētku mielastu. Svētku galdā tika likta kūpoša zivju zupa, kas priecēja katru svētku dalībnieku. Svētku noslēgumā ar jauku koncertu dalībniekus sveica Astas Pilypaitė un Valdas Maksvytis.