01.08.09. Neptūna svētki Ludzā

Baltijas Ezeru zemē Latgalē un Aukštaitijā Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013. gadam projekta LLI-050 WATER JOY „Uz ūdens resursiem balstītā kopējā tūrisma piedāvājuma radīšana Latgales reģionā un Utenas apriņķī„ ietvaros Latgales plānošanas reģions, Latgales reģiona attīstības aģentūra un Utenas apriņķa vadītāja administrācija, sadarbībā ar Latgales un Utenas apriņķa (Lietuva) pašvaldībām, izveidojusi un turpinās arī nākošā gadā veidot jaunus tūrisma piedāvājumus atpūtai uz un pie ūdeņiem- atpūtas vietas upju un ezeru krastos, veidoti ūdenstūrisma maršruti, organizēti kopīgas mārketinga aktivitātes.


Ludza – Latvijas vecākā pilsēta piecu ezeru ielokā 1.augustā jaunajās atpūtas vietās sagaidīja ūdeņu valdnieku ar svītu Neptūna svētkos. Mazā Ludzas ezera krastos: gan atpūtas vietā pie Novadpētniecības muzeja, laivu piestātnē Soikāna ielā 22 un pilsētnieku tik iemīļotajā pludmalē Zaldātu Radziņā Peldu ielā šajā saulainajā sestdienā saplūda vairāk kā 4 tūkstoši cilvēku gan ludzānieši, gan ciemiņi no visas Latgales- Balviem, Krāslavas, Rēzeknes, Preiļiem, Līvāniem, Viļakas, Daugavpils, Dagdas, Viļāniem, gan sadarbības partneri no Lietuvas, Krievijas, Vācijas, Baltkrievijas.
Zaldātu Radziņā ar jauno plostu atbraukušais Neptūns ar pilsētas mēru Jevgeniju Kusču un Latgales reģiona attīstības aģentūras direktoru Māri Bozoviču atklāja jauno, skaisto pludmali, kas ir izveidota ar projekta WATER JOY finansiālo atbalstu. Jaunajos sporta laukumos pludmales volejbola un futbola turnīros visas dienas garumā par uzvaru cīnījās 20 futbola komandas un vairāk kā 25 sieviešu un vīriešu volejbola komandas, pludmales smiltīs sacentās ģimenes ar bērniem un nenopietnās sacensībās arī pieaugušo komandas, ar laivām Ludzas „ pērles” meklēja komandas no Ludzas, Krāslavas, Balviem, Rēzeknes, makšķerēšanas fani jau no rīta gaismas mēģināja izvilkt lielāko Ludzas ezera zivi, skatītāji varēja vērot labu handbola spēļu parādi, varēja vizināties ar zirdziņiem, varēja panašķoties bufetēs, just līdzi saviem spēlētājiem vai paši aktīvi iesaistīties jautrajās atrakcijās. Bet vislielāko sajūsmu pasākuma dalībniekos izsauca vizināšanās ar plostu ekskursijā un netradicionālo peldlīdzekļu parāde. Komanda Poseidons uzdāvināja pilsētai ezera krasta apsardzes kuģi, bet citi peldzlīdzekļi saņēma romantiskākā, pikantākā, stabilākā, kareivīgākā, šarmantākā nosaukumus, balvas un skatītāju aplausus. Neptūna svētku noslēgumā pilsētas parka estrādē svētku dalībniekus un viesus priecēja latgaliešu grupu Bez PVN, Pēc lietus, Inter un ludzāniešu grupu uzstāšanās un balle pāri pusnaktij. Jāsaka, ka gan ludzāniešiem, gan viesiem pasākums ļoti patika un tika izteikts novēlējums turpināt šo tradīciju nākamā gadā. Un nu gaidīsim ūdenstūrisma mīļotājus un citus ceļotājus Ludzā!