Notika pārrobežu seminārs Anikšču rajonā

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam projekta LLI-050 „Joint water-based tourism offering in Latgale region and Utena county” (WATER JOY) ietvaros 2010.gada 22.-23.februārī notika pieredzes apmaiņas brauciens pa Utenas apriņķi Latgales tūrisma speciālistiem un uzņēmējiem, kā arī pārrobežu seminārs. Projekta vadošais partneris ir Latgales plānošanas reģions, savukārt partneris no Latvijas puses ir Latgales reģiona attīstības aģentūra, bet no Lietuvas puses – Utenas apriņķa vadītāja administrācija.


Pieredzes apmaiņas braucienā un pārrobežu seminārā piedalījās 22 cilvēki no Latgales reģiona, tajā skaitā Latgales tūrisma speciālisti un uzņēmēji. Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar Utenas apriņķa tūrisma resursiem un produktiem. Dalībnieki apmeklēja kultūras tūrisma objektu – keramika Vytauta Valiuša muzeju, iepazinās ar Aukštaitijas kulinārā mantojuma tīkla uzņēmumu darbību, kā arī apskatīja projekta WATER JOY ietvaros labiekārtotās publiskās atpūtas vietas pie Nevežas ezera un Šventojes upes Anikšču rajonā. Viens no interesantākajiem bija piedzīvojumu tūrisma produkts – Aukštaitijas šaursliežu dzelzceļš.

Savukārt, pārrobežu darba grupas seminārā, kas notika 22.februārī biznesa centrā „Keturi Kalnai” Aniksčos, Utenas apriņķa tūrisma speciālisti prezentēja 7 jaunus pārrobežu tūrisma produktus Baltijas Ezeru Zemes Utenas apriņķa teritorijā, tādus kā “Tradīcijas Baltijas Ezeru zemē”, “Ūdens tūrisms Baltijas Ezeru zemē”, “Veselības tūrisms Baltijas Ezeru zemē”, „Tūrisms Rāznas un Aukštaitijas nacionālajos parkos”, „Dabas tūrisms Baltijas Ezeru zemē”, „Sakrālais tūrisms Baltijas Ezeru zemē”, „Piedzīvojumu tūrisms Baltijas Ezeru zemē”.