Uz Lielajiem Muļķiem pēc gudro bišu medus

„Mīlestības ciems” Dagdas novadā un „Zaļais lielveikals” Preiļu novadā, „Skaistās Izabellas ciems” Krāslavas novadā, „Ozolu aleja”, „Spīganas tēja” Turku ciemā un Kalupes zoodārzs, „Bite un Govs” Līvānu novadā. Šie un vēl vismaz 7 tematiskie ciemi sāks savu darbību Latgalē jau 2011. gada nogalē.


3. jūnijā apmācību seminārā Preiļos tikās 28 uzņēmēji un Latgales pašvaldību pārstāvji, lai kopīgi pārrunātu tematisko ciemu koncepciju un apspriestu šīs vasaras aktivitātes. Iesaistītie uzņēmumi ir dažādi pēc sava lieluma (no dažiem simtiem līdz pāris tūkstošiem latu apgrozījuma mēnesī), piedāvātās produkcijas un pakalpojumiem – vīns, siers, žāvēta gaļa, tējas, pirts pakalpojumi, bioloģiskā produkcija, māla izstrādājumi, pinumi, putnu un aitu audzēšana. Piedāvāto pakalpojumu klāsts ir plašs, taču vienam piesaistīt klientu interesi ir grūti. Tādēļ arī tematiskie ciemi – vietas, kuras apmeklēt, lai iegūtu jaunu pieredzi un dažādas sajūtas.

Projekta pamatā ir princips „mācīties darot”. Plānotās apmācības un konsultācijas uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem notiek vienlaikus ar praktisku pasākumu realizāciju, tādējādi gūstot iespējas mācīties vienam no otra un reāliem dzīves piemēriem. Sadarbība un patiesu stāstu stāstīšana veido vietas pievilcību. Pastāvīgi nelieli uzlabojumi noved pie izciliem produktiem.

Semināra dalībnieki apmeklēja arī vienu no topošajiem tematiskajiem ciemiem Preiļu novada Saunas pagasta Prīkuļos, kura saimnieks Lauris Kuzņecovs izrādīja savu aitu ganāmpulku un šinšillu audzētavu.

Jau 2011.gada 12.jūnijā projekta dalībnieki dosies piecu dienu mācību braucienā uz Poliju, lai redzētu, kā tur darbojas tematisko ciemu koncepcija un kā lauku teritoriju iedzīvotāji ar to pelna, radot kopējus interesantus piedāvājumus.


Latgales plānošanas reģions (Latvija) sadarbībā ar Ignalinas reģiona attīstības aģentūru (Lietuva) Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 ietvaros īsteno projektu „Tematiskie ciemi: jaunas iespējas uzņēmējdarbības attīstībai Latgales un Aukštaitijas pārrobežu reģionā”, akronīms VILLAGE HERITAGE. Projekta vispārējais mērķis: veicināt uzņēmējdarbības un darba tirgus attīstību vietējā pārrobežu līmenī, sekmējot ciemu ekonomisko potenciālu konkurētspējīgu produktu un kopēja mārketinga attīstībai, kam pamatā ir tradicionālās ekonomiskās vērtības un vienota Tematisko Ciemu koncepcija. Realizācijas laiks 24 mēneši.

Sīkāka informācija:

Latgales Plānošanas Reģions
Kristīne Ivanova, projektu vadītāja
T./fax 64624300, M.t. 26461457
E-pasts: kristine.ivanova@latgale.lv