Laipni aicināti uz Staņislava dienas gadatirgu „Sīpolu festivāls” Zarasu rajona Šlyninkas ciemā, Lietuvā!


Šlyninkas ūdensdzirnavu ciemu kopiena aicina apmeklēt un piedalīties Staņislava dienas amatnieku gadatirgū „Sīpolu festivāls”, jo Lietuvas zemnieki zina, ka labākais laiks, kad stādīt sīpolus, ir Staņislava diena. Gadatirgus notiks 2011.gada 7.maijā Zarasu rajona Šlyninku ciemā, Lietuvā.

Festivāla atklāšana notiks pulksten 11.00. Festivālā ir paredzētas sīpolu stādīšanas sacensības, tirgošanās ar amatnieku un zemnieku produktiem, antīko un jauno amatniecības izstrādājumu izstāde, kā arī interesantākā tirgus plača apbalvošana un dejas tautas mūzikas pavadībā.

Gadatirgū piedalīsies Lietuvas ciemi, kuri piedalās projektā „Village Heritage” (Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Tematiskie ciemi: jaunas iespējas uzņēmējdarbības attīstībai Latgales un Aukštaitijas pārrobežu reģionā”)*.

Informāciju par Šlyninku ciemu un tā atrašanās vietu var atrast mājas lapā www.slyninkosmalunas.lt .

Tiem, kuri vēlas piedalīties gadatirgū un pārdot savus ražojumus, nepieciešams pieteikties pa tālruni +370 686 23348 vai epastu vandensmalunas@gmail.com .


*Latgales plānošanas reģions (Latvija) sadarbībā ar Ignalinas atomelektrostacijas reģiona attīstības aģentūru (Lietuva) Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 ietvaros īsteno projektu „Tematiskie ciemi: jaunas iespējas uzņēmējdarbības attīstībai Latgales un Aukštaitijas pārrobežu reģionā”, akronīms VILLAGE HERITAGE. Projekta vispārējais mērķis: veicināt uzņēmējdarbības un darba tirgus attīstību vietējā pārrobežu līmenī, sekmējot ciemu ekonomisko potenciālu konkurētspējīgu produktu un kopēja mārketinga attīstībai, kam pamatā ir tradicionālās ekonomiskās vērtības un vienota Tematisko Ciemu koncepcija. Realizācijas laiks 24 mēneši.

Ziņojumu sagatavoja:

Latgales Plānošanas Reģions
Kristīne Ivanova, projektu vadītāja
T./fax 64624300, M.t. 26461457
E-pasts: kristine.ivanova@latgale.lv