Latgale ieskandina Ziemassvētkus Spīķeros

Tikai vienu dienu, 22. decembrī no 12:00 līdz 18:00 Spīķeru kvartālā notiks Rīgā pirmais Latgales Ziemassvētku tirdziņš.


Latgales reģions sadarbībā ar Spīkeru kvartālu rīko Ziemassvētku tirdziņu, kurā būs iespēja izjust Latgales viesmīlību, īpašās dāvanas un lauku gardumus.

  • Laimīgā stunda un pārsteigumi visas dienas garumā: latgaliešu valodas kursi, slaveni novadnieki, folkloras kopas “Sovvaļnīki” dziesmas un rotaļas, „Skaistās Izabellas šovs”.
  • Tirdziņā varēs nobaudīt un nopirkt Latgales medu, sieru, maizi, gaļu, tējas, augļus un dārzeņus, Latgales mājas vīnu, alu un karstvīnu.
  • Būs iespējas vērot Latgales amatnieku prasmju demonstrējumus – un sagādāt dāvanas saviem mīļajiem – keramiku, pinumus, rotas, koka izstrādājumus, adījumus un tekstilizstrādājumus.
  • Grāmatu un mūzikas mīļotāji savam un citu priekam varēs iegādāties arī jaunākus un senākus latgaliešu literatūras izdevumus, latgaliešu mūzikas ierakstus un suvenīrus ar Latgales simboliku.
  • Ziemassvētku eglītes no Latgales un īpašie eglīšu rotājumi – tikai tirdziņa apmeklētājiem. Pirts un profesionālas Latgales pirtnieces pakalpojumi tieši Rīgas centrā. Arī dāvanu iesaiņošana Latgales stilā.
  • Karsti ēdieni un dzērieni no Spīķeru restorāniem, katram apmeklētājam – īpaša uzmanība no Latgales mājražotājiem, mazajiem uzņēmumiem un amatniekiem, Latgales folkloras kopām un pašdarbības kolektīviem.

Ziemassvētku tirdziņā ar saviem izstrādājumiem un atrakcijām piedalīsies arī Latgales plānošanas reģiona projekta VILLAGE HERITAGE* dalībnieki- Tematiskie ciemi.

Nāciet un izbaudiet latgaliešu viesmīlību Ziemassvētkos Spīķeros! Tā ir lieliska iespēja jautri pavadīt laiku un iegādāties no sirds gatavotās dāvanas Ziemassvētkiem!

Kas tur skaņ, kas tur reib
Pošā Reigys videņā?
Atīt svātki doncuodami,
Skanis dzīsmis dzīduodami.

P.S. Skaitīt dzejolīšus pie eglītes latgaliski – tas ir moderni!


*Latgales plānošanas reģions (Latvija) sadarbībā ar Ignalinas reģiona attīstības aģentūru (Lietuva) Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 ietvaros īsteno projektu „Tematiskie ciemi: jaunas iespējas uzņēmējdarbības attīstībai Latgales un Aukštaitijas pārrobežu reģionā”, akronīms VILLAGE HERITAGE. Projekta vispārējais mērķis: veicināt uzņēmējdarbības un darba tirgus attīstību vietējā pārrobežu līmenī, sekmējot ciemu ekonomisko potenciālu konkurētspējīgu produktu un kopēja mārketinga attīstībai, kam pamatā ir tradicionālās ekonomiskās vērtības un vienota Tematisko Ciemu koncepcija. Realizācijas laiks 24 mēneši.

Sīkāka informācija:

Latgales Plānošanas Reģions
Kristīne Ivanova, projekta vadītāja
M.t. 26461457
E-pasts: kristine.ivanova@latgale.lv