Indras Rožu ciema meistari piedāvā apmeklētājiem apskatīt „Indras pūralādes” ekspozīciju: Indras rokdarbnieču darinātās Latgales tradicionālās skalu segas, dvieļus, galdautus, spilvenus, lakatus, šalles, cimdus, zeķes, dažādus sadzīves priekšmetus un mājas lietas.
Aušanas darbnīcas „Indra” viesi var iepazīties ar dažādām aušanas tehnikām un paši darboties līdzi. Izstāžu zālē ir apskatāmas tematiskas izstādes.
Indrā ir iespēja baudīt gardu zāļu tēju ar sezonai piemērotu ievārījumu, kas tiek vārīts lielajā katlā uz ugunskura. Indras Rožu ciemā ik vasaru tiek rīkoti Ievārījuma svētki, kuru laikā saimnieces sacenšas par gardākās ievārījuma vārītājas titulu. Indras Rožu ciems ir ļoti skaista pastaigu vieta; te top arī dažādu rožu dzimtas augu parks. Īpašs piedāvājums ir Eiropas Savienības robežas vērošana no gaisa tilta.
Lūdzam savu ierašanos saskaņot iepriekš.
Atrašanās vieta: Indra, Indras pagasts, Krāslavas novads, GPS koordinātes: N 55º 52.850’ E 27º 32.310’
Kontaktpersona: Ērika Zarovska, +371 26604876, e-pasts: erikaindra@inbox.lv; Anžela Kuzminska, +371 29394901
Tematiskā ciema maršruts
Indrā apmeklētājiem piedāvājam sekojošu maršrutu:
Ekskursija Indras parkā, turpat uz ugunskura vārīta ievārījuma degustācija un zāļu tējas baudīšana. Interesentiem ir iespēja apskatīt Indras mākslas un mūzikas skolu.
Pastāvīgās ekspozīcijas apskate „Indras pūra lādē”, aušanas darbnīcas „Indra ” apmeklēšana un tematiskās izstādes apskate izstāžu zālē.
Neliela pastaiga pa Indras ciemu, Eiropas Savienības robežas vērošana no gaisa tilta.
Laiks 1,5 – 2 stundas.
Maksa 0,5 LVL vai 1,00 LVL (ar ievārījuma degustāciju).
Indras ciems atrodas valsts austrumos pie Baltkrievijas robežas. Ciems izveidojies pēc dzelzceļa Rīga – Voroņeža uzbūvēšanas 1864.gadā, tāpēc arī pašreiz ciemata dzīvē tam ir nozīmīga loma.
Ciema centrālajā daļā atrodas muižnieka Nitoslavska veidotais parks un dažas muižas saimniecības ēkas. Šobrīd parkā atrodas Indras Kultūras nama un Indras mūzikas un mākslas skolas ēka. Reizi divos gados Indras parka Dziesmu kalnā risinās starptautiskais mazākumtautību mūzikas festivāls „Latgales vainags”.
„Indras pūralādē” un aušanas darbnīcā „Indra” var iepazīties ar vietējo amatu meistaru darbiem, apskatīt dažādus sadzīves priekšmetus, apmeklēt tematisko izstādi.
Indras ciemā ir divas baznīcas: Balbinovas romas katoļu baznīca (1940) un luterāņu baznīcas ēka (1940), kurā dievkalpojumi nenotiek.
Ciemā ir vairākas piemiņas vietas: piemiņas plāksne represētajiem robežsargiem pie Indras vidusskolas; piemiņas akmens 1949. gadā represētajiem pie Indras dzelzceļa stacijas; Pasaules karos kritušo piemiņas vieta.
Nesen ciemā ir atjaunots Tēvijas parks.
Zemnieku saimniecībās ir iespēja degustēt vietējos lauku labumus: linsēklu eļļu saimniecības „Vaicuļeva” eļļas spiestuvē, sierus saimniecībā „Bagātības”.
Lai aplūkotu fotogaleriju, uzklikšķiniet uz bildes:
(foto – Kaspars Krafts, Neils Balgalis, Kristīne Ivanova, Latgales plānošanas reģiona un tematisko ciemu personīgie arhīvi)