niderlande

Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju dalībnieku darba vizīte Nīderlandē

No šī gada 16.marta līdz 18.martam Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji darba vizītē apmeklēja Ultrehtu un Hāgu Nīderlandē.

Vizīti rīkoja Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Nīderlandē. Vizīte tika organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunus noieta tirgus.

Ik pa diviem gadiem Ultrehtā notiek Eiropas apakšuzņēmēju un inženierijas izstāde (European subcontracting and engineering fair – ESEF). Inovācija un sadarbība – šīs ir galvenās ESEF tēmas. Jaunu materiālu, komponenšu un aplikāciju prezentācijas, elastīgu risinājumu un tehnoloģiju izstādīšana un vērtīgu kontaktu iespējas radīšana. ESEF ir pati svarīgākā tirdzniecības izstāde piegādēm, apakšuzņēmējiem, produktu izstrādei un inženierijai. OEM uzņēmumi, produktu izstrādātaji un pircēji apmeklē ESEF, lai rastu iedvesmu jaunākajos produktos, veidotu jaunus biznesa kontaktus, dalītos zināšanās un veiktu investīcijas. ESEF piedāvā vērtīgu platformu, kur var izrādīt uzņēmumu un inovācijas mērķa auditorijai, kas padara vieglāku jaunu vērtīgu kontaktu atrašanai. Mūsu uzņēmējiem tiek piedāvāta unikāla iespēja apmeklēt seminārus, demonstrācijas, kontakbiržu u.c. izstādes pasākumus.

Braucienā kopumā piedalījās 15 reģiona pārstāvji no dažādām organizācijām, kas pārstāv dažādu Latgales uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.

Latvijas vēstniecībā Hāgā brauciena dalībnieki guva zināšanas par Nīderlandes ekonomikas tendencēm un sadarbības kultūru. Notika kontaktu veidošana metālapstrādes, plastmasas izstrādājumu ražošanas u.c. jomās. Ar Latgales pāstāvjiem tikās Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse.