kirmass

Latgales pārstāvniecības ķirmašs godam startē Rīgas svētkos

Piepildot Vecrīgu ar latgaliešu tautas mūzikas skaņām un Latgales lauku labumu aromātiem Rīgā, laukumā pie Pulvertorņa, sestdien, 16. augustā, plkst.12.00 sākās Latgales Plānošanas reģiona organizētais Latgales pārstāvniecības ķirmašs, jeb latviski gadatirgus.
Neskatoties uz mainīgajiem sestdienas laika apstākļiem, pie Latgales amatnieku ar lauku labumiem klātajiem galdiem drūzmējās apmeklētāji, kuri degustēja, slavēja un iegādājās gardos Latgales ciemu izstrādājumus. Lauku siers, maize, speķis ar garšvielām, smaržīgās zāļu tējas, medus un vaska izstrādājumi, keramika, mājas vīns, šmakovka, kā arī daudzi citi Latgales amatnieku izstrādājumi guva lielu atzinību un lielākā piedāvātās produkcijas daļa tika veiksmīgi iztirgota vēl līdz pasākuma beigām.
Papildus piedāvātajiem lauku labumiem klātesošos ar latgaliešu dziesmām un rotaļām visu pasākuma laiku priecēja Salnavas lauku kapela ”Sābri”. Apmeklētāji ne tikai klausījās un dziedāja līdzi, bet arī aktīvi dejoja un iesaistījās rotaļās.
Ar seno latgaļu cīņas mākslu un ieročiem iepazīstināja „ Kroma kolna broliste”. Vīri, tērpušies senlatgaļu karavīru apģērbā, izrādīja bruņu kreklus, ieročus, vairogus, kā arī no skatītājiem nodalītā laukumā rīkoja ieroču paraugdemonstrējumus.
„Priecē, ka varam ar savu Latgales identitāti rosināt interesi par Latgali un padarīt Rīgas svētku norisi krāšņāku un daudzveidīgāku, ka arī gribētu izteikt lielu pateicību visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu un visām Latgales pašvaldībām par atbalstu,” saka Aldis Adamovičs, Latgales Plānošanas reģiona Attīstības Padomes priekšsēdētājs.
„Latgales pārstāvniecības ķirmašs Rīgā ne tikai iepazīstina apmeklētājus ar plašo Latgales lauku labumu klāstu un folkloru, bet arī rada interesi apmeklēt pašu Latgales reģionu dodoties tūrisma braucienos un ceļojumos uz to,” par pasākumu saka Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne.
Lielu atsaucību guva arī līdzās ķirmaša vietai esošajā Latgales pārstāvniecībā rīkotā izstāde „Māras zeme aerogrāfijās”. Dotā foto izstāde ir fotogrāfa Mihaila Ignata un pilota Andreja Asara dāvinājums Latgalei un tajā ir skatāmas 24 no vairāk neka 100 Latgales pilsētu, apdzīvoto vietu un ainavu aerofotogrāfijām. Apmeklētāji ne tikai jūsmoja par skaistajiem Latgales pilsētu un ainavu skatiem, bet daudziem arī izdevās atrast savas dzimtās vietas izstādītajās Latgales aerofotogrāfijās.
Lielu prieku par aizvadīto pasākumu un pateicību par labu organizāciju izrādīja daudzi pasākuma apmeklētāji, kas līdzīgus pasākumus ar latgaliešu dalību Rīgā vēlētos redzēt biežāk.

Lai aplūkotu fotogrāfijas no pasākuma, uzklikškiniet uz bildes