Aktivitātes

  





Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju dalībnieku darba vizīte Nīderlandē

No šī gada 16.marta līdz 18.martam Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji darba vizītē apmeklēja Ultrehtu un Hāgu Nīderlandē.

Vizīti rīkoja Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Nīderlandē. Vizīte tika organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunus noieta tirgus.

Ik pa diviem gadiem Ultrehtā notiek Eiropas apakšuzņēmēju un inženierijas izstāde (European subcontracting and engineering fair - ESEF). Inovācija un sadarbība - šīs ir galvenās ESEF tēmas. Jaunu materiālu, komponenšu un aplikāciju prezentācijas, elastīgu risinājumu un tehnoloģiju izstādīšana un vērtīgu kontaktu iespējas radīšana. ESEF ir pati svarīgākā tirdzniecības izstāde piegādēm, apakšuzņēmējiem, produktu izstrādei un inženierijai. OEM uzņēmumi, produktu izstrādātaji un pircēji apmeklē ESEF, lai rastu iedvesmu jaunākajos produktos, veidotu jaunus biznesa kontaktus, dalītos zināšanās un veiktu investīcijas. ESEF piedāvā vērtīgu platformu, kur var izrādīt uzņēmumu un inovācijas mērķa auditorijai, kas padara vieglāku jaunu vērtīgu kontaktu atrašanai. Mūsu uzņēmējiem tiek piedāvāta unikāla iespēja apmeklēt seminārus, demonstrācijas, kontakbiržu u.c. izstādes pasākumus.

Braucienā kopumā piedalījās 15 reģiona pārstāvji no dažādām organizācijām, kas pārstāv dažādu Latgales uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.

Latvijas vēstniecībā Hāgā brauciena dalībnieki guva zināšanas par Nīderlandes ekonomikas tendencēm un sadarbības kultūru. Notika kontaktu veidošana metālapstrādes, plastmasas izstrādājumu ražošanas u.c. jomās. Ar Latgales pāstāvjiem tikās Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse.















Pieredzes apmaiņas brauciens uz Ultrehtu (Nīderlande)

Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros no 2016. gada 16.februāra līdz 18.februātim rīko pašvaldību un uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju vizīti uz Ultrehtu (Nīderlade).
Vizīte tiek organizēta ar mērķi popularizēt vietējo produkciju un radīt tai jaunu noieta tirgu caur sadarbības veicināšanu.
Braucienā laikā tiks apskatīti uzņēmējdarbības aspekti Nīderlandē, sadarbības specifika kokakpstrādes, metalapstrādes, plastmasas pārstrādes un ražošanas, tekstilrūpniecības un IT jomās.

Vizītes darba kārtība:

16.03.2016 – ceļš Daugavpils-Ultrehta; ESEF izstādes apmeklējums;
17.03.2016 – ESEF European subcontracting and engineering fair) izstādes apmeklējums, B2B tikšanās, tikšanās LIAA Nīderlandes pārstāvniecībā Hāgā, seminārs “Uzņēmējdarbības aspekti Nīderlandē”;
18.03.2016 – Ultrehtas Tirdzniecības un rūpniecības kameras apmeklējums, ceļš Ulterhta - Daugavpils

Aviobiļešu (Rīga-Amsterdama-Rīga), autobusa (Daugavpils-lidosta-Daugavpils) un viesnīcas izdevumi Ultrehtā tiek segti no projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” līdzekļiem.
Grupas dalībnieku skaits ir ierobežots.
Lūdzam pieteikt savu dalību, aizpildot pieteikumu un sūtot e-pastu uz sarmite.teivane@latgale.lv līdz 2016.gada 24.februārim plkst. 16.00

Sīkāka informācija pa tālruni 65428111.


Tikšanās Latgales reģiona uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanai

2016. gada 10. februārī plkst. 16.00 Latgales Pārstāvniecībā Rīgā notiks Latgales Plānošanas reģiona pārstāvju un LR 12.Saeimas deputātu tikšanās, kuras laikā tiks diskutēts par Latgales reģiona uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanu un investoru piesasites iespējām nākotnē.

Lai veicinātu Latgales reģiona attīstību, piesaistot ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darbvietu radīšanai, no nākamā gada ir plānots izveidot Latgales speciālo ekonomisko zonu. Šobrīd valdībā jau ir apstiprināts Latgales speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) likums, ar kura palīdzību tiek radīts atbilstošs risinājums reģiona ekonomiskās situācijas uzlabošanai.

Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele atzīst, ka labvēlīga attieksme pret uzņēmējdarbības vidi nākotnē radīs darba vietas vietējās pašvaldībās, un ka Latgales SEZ likums kalpos kā instruments, kas palīdzēs uzrunāt potenciālos investorus.

Tikšanās organizē Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.
Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.
Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.
Visu partneru kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR
Papildus informācija par projektu pieejama http://latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951


Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju dalībnieku darba vizīte Oslo

No šī gada 5.oktobra līdz 7.oktobrim Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji darba vizītē apmeklēja Oslo Norvēģijā.

Vizīti rīkoja Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Norvēģijā.

Vizīte tika organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunus noieta tirgus.

Braucienā kopumā piedalījās 15 reģiona pārstāvji no dažādām organizācijām, kas pārstāv dažādu Latgales uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.

Lai iegūtu zināšanas par specifiku sadarbībā ar Norvēģiju, biznesa iespējām šajā valstī, par tirgošanos un preču nosūtīšanu uz Norvēģiju, būvniecības kvalitāti un standartiem tika apmeklēti vairāki semināri. Tika iegūta plaša informācija par kolektīvajiem līgumiem un atalgojuma nosacījumiem tekstila un apģērbu šūšanas nozarē strādājošajiem. Tāpat Latgales uzņēmēji apaļā galda diskusijā ar Norvēģijas Būvniecības federāciju un Norvēģijas Rūpniecības federāciju apsprieda sadarbības iespējas būvniecības, tekstila un metālapstrādes nozarēs. Vizītes laikā Latgales uzņēmēji tikās arī ar potenciālajiem sadarbības partneriem Norvēģijā. Norvēģu puses uzņēmējus ieinteresēja mūsu reģiona uzņēmēju piedāvājumi, un tika uzsāktas sarunas par turpmāko sadarbību.

Latvijas uzņēmējus savā rezidencē uzņēma Latvijas vēstnieks Norvēģijas karalistē Indulis Ābelis. Savā uzrunā viņš izteica gandarījumu par Latgales biznesa pārstāvju vizīti Norvēģijā. Viņš tāpat pauda cerību, ka šī vizīte būs pamats veiksmīgai sadarbībai nākotnē.

Brauciena noslēgumā Latgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs, biedrība „Latgales aparātbūves tehnoloģiskais centrs” un Oslo International Hub noslēdza savstarpējo vienošanos par turpmāko sadarbību uzņemējdarbības attīstībai abos reģionos. Kā atzīmēja Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele, šāda vienošanās nākotnē palīdzēs mūsu uzņēmējiem veidot ciešākus biznesa kontaktus ar norvēģu uzņēmējiem, veicinās sadarbības iespējas un radīs noieta tirgu.

Fotogrāfijas no pasākuma

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.
Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.
Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.
Visu partneru visa projekta kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR
Papildus informācija par projektu pieejama
http://latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951


Latgales plānošanas reģiona pārstāvji piedalījās ekonomikas forumā Polijā

Šī gada 8.- 10. septembrī Kriņicā (Polija) notika XXV Ekonomikas forums, kurš bija vērsts uz ekonomiskās sadarbības, inovāciju veicināšanu un reģiona ekonomiskā potenciāla popularizēšanu. Forums tradicionāli pulcēja augstākā līmeņa politiķus, biznesmeņus, zinātniekus un citu jomu pārstāvjus no Eiropas, Centrālāzijas un ASV. Tas ir viens no lielākajiem un svarīgākajiem ekonomikas forumiem pasaulē, kurā satiekas politikas un biznesa elite.

Pēc Mazpolijas reģiona administrācijas uzaicinājuma Latgali gan kā reģionu, gan kā pašvaldības kopumā Ekonomikas forumā Kriņicā pārstāvēja Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele, Administrācijas vadītāja I.Maļina-Tabūne un LUC vadītājs V.Stankevičs. Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele prezentēja Latgales reģionu paneļdiskusijā “Jauni modeļi inovāciju ceļā uz viedo un specializēto reģionu".

Forumā notika vairāk nekā 50 dažādu pasākumu: plenārās sesijas, debates, tematiskās paneļdiskusijas, darba grupas, lekcijas, prezentācijas u.c. Latgales plānošanas reģiona pārstāvju dalība foruma pasākumos sekmēja ārvalstu zināšanu un labās prakses pārņemšanu reģionālās politikas īstenošanā, sekmējot augsta līmeņa starptautisko sakaru nodibināšanu, starptautiskās pieredzes pielietošanu Latvijā, veicinot Latgales reģiona ekonomisko attīstību un izaugsmi.

Brauciens notika Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.















Pieredzes apmaiņas brauciens uz Oslo (Norvēģija)

Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros no šī gada 5.oktobra līdz 7.oktobrim rīko pašvaldību un uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju vizīti uz Oslo (Norvēģija).
Vizīte tiek organizēta ar mērķi popularizēt vietējo produkciju un radīt tai jaunu noieta tirgu caur sadarbības veicināšanu.
Vizītes darba kārtībā ir plānots tikties ar uzņēmējiem, kas darbojas kokakpstrādes, metālapstrādes un tekstilapstrādes jomās.

Vizītes darba kārtība:
5.10.2015 ceļš Daugavpils - Oslo, semināri par sadarbību ar Norvēģiju
6.10.2015-7.10.2015 individuālās tikšanās ar nozaru uzņēmējiem, tīklošana, tikšanās ar LIAA pārstāvniecības Norvēģijā pārstāvjiem
7.10.2015 ceļš Oslo - Daugavpils

Vizītes darba valoda – angļu valoda.

Aviobiļešu (Rīga-Oslo-Rīga vai Viļņa-Oslo-Viļņa), autobusa (Daugavpils – lidosta-Daugavpils) un viesnīcas izdevumi Oslo tiek segti no projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” līdzekļiem.
Grupas dalībnieku skaits ir ierobežots.
Lūdzam pieteikt savu dalību, aizpildot pieteikumu un sūtot e-pastu uz sarmite.teivane@latgale.lv līdz 2015.gada 9.septembrim plkst. 12.00

Sīkāka informācija pa tālruni 65428111.


Aicinām pieteikties dalībai Latgales Dienās Rīgā!

2015. gada 15.augustā no plkst. 10.00 līdz 19.00 Jēkaba laukumā Rīgā notiks Latgales dienas Rīgā.
Paredzēts, ka Latgales dienās Rīgā tiks piedāvāta Latgales Tematisko ciemu programma ar ceļojošo tirgu, Latgales amatnieku un mājražotāju produkcija, amatnieku meistarklases, jautra mūzika un dejas.
Aicinām Latgales reģiona amatniekus un mājražotājus piedalīties Latgales dienās Rīgā ar savu saražoto produkciju.
Pasākums notiek Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas "Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm" projekta "Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde" ietvaros.
Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 65428111.


Tikšanās Latgales reģiona eksporta veicināšanai un investoru piesaistei

Šī gada 27. maijā Latgales Plānošanas reģiona pārstāvji Latgales Pārstāvniecībā Rīgā tikās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējo ekonomisko pārstāvniecību vadītājiem un darbiniekiem par Latgales reģiona eksporta veicināšanu un investoru piesaistes iespējām.

Vairāk nekā 25 Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību pārstāvji tika iepzīstināti ar Latgales reģiona biznesa vidi, biznesa iespējām, kā arī tika sniegts ieskats investīciju projektu un investīciju objektu piedāvājumā potenciālajiem investoriem.
Pašlaik Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības darbojas Baltkrievijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Japānā, Krievijā, Ķīnā, Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Singapūrā, Somijā, Ukrainā, Vācijā un Zviedrijā un ir potenciālie investīciju piedāvājumu izplatītāji un nesēji ārpus Latvijas teritorijas.

Dalībnieki atzina, ka Latgale ir reģions ar daudzām iespējām un priekšrocībām. Viena no tām ir ģeogrāfiskais novietojums – Eiropas Savienības ārējās robežas reģions ar Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku. Latgales izvietojums pierobežā dara to interesantu Austrumu investoriem kā stratēģisku vietu, no kuras sākt un attīstīt eksportu uz Eiropas Savienību.

Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele atzīmē, ka Latgali kā savu ražošanas uzņēmumu bāzes vietu izvēlas citi Eiropas Savienības rezidenti, to pamatojot ar ievērojami zemākām ražošanas izmaksām, kā arī ka Latgales pašvaldības ir īpaši ieinteresētas savu industriālo teritoriju attīstīšanā un sniedz atbalstu investoriem šo teritoriju sakārtošanā.

Tikšanās notika, pateicoties Latgales uzņēmējdarbības centra aktīvai sadarbībai ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.

Fotogrāfijas no pasākuma:














Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.
Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.
Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.
Visu partneru kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR
Papildus informācija par projektu pieejama http://latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951


Latgales reģiona uzņēmēji apmeklēja Somijas Tamperes reģionu.

No šī gada 13.aprīļa līdz 15.aprīlim Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju biedri un pašvaldību pārstāvji darba vizītē apmeklēja Tamperes reģionu Somijā. Tamperes reģions ir otrs lielākais reģions Somijā, ar koncentrētu un attīstītu ražošanas, pakalpojumu un izglītības jomu, kā arī ar labu sasniedzamību tieši no Latvijas. Tampere ir arī Somijas līderreģions inovāciju jomā. Tieši iepriekšminētie faktori bija noteicošie šīs vizītes organizēšanai.

Vizīti rīkoja Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā (EEN) (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra), Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Somijā (EEN) (FINPRO), kā arī Tamperes pilsētas tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Vizīte tika organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunus noieta tirgus.

Braucienā kopumā piedalījās 15 reģiona pārstāvji no Rēzeknes uzņēmēju biedrības, Dienvidlatgales NVO atbalsta centra, Balvu novada uzņēmējdarbības atbalsta biedrības “Krams”, biedrības “Līvānu novada uzņēmēji”, Aglonas biedrības “Dorbs i Zineiba”. Organizācijas pārstāv dažādu Latgales uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.

Latgales uzņēmējiem vizītes laikā bija iespēja tikties ar kokakpstrādes, metālapstrādes, plastmasas pārstrādes un ražošanas, akmensapstrādes un tekstila ražošanas jomas Somijas uzņēmumiem B2B formātā, iezpazīties ar Somijas EEN un Tamperes pilsētas tirdzniecības un rūpniecības kameras darbu. Pasākuma ietvaros tika apmeklēti arī vairāki Somijas ražojošie uzņēmumi iepriekšminētajās nozarēs.

Vizītes laikā notika arī tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Somijas Republikā Uģi Bambi. Vēstnieks apliecināja ieinteresētību veicināt vēl aktīvāku ekonomisko sadarbību ar Latgales reģionu.

Šis jau ir trešais šāda veida kontaktu dibināšanas un sadarbības veicināšanas brauciens uzņēmējiem, ko organizē Latgales Plānošanas reģions. 2014. gada beigās Latgales uzņēmēji apmeklēja Mazpolijas reģionu. Organizētais brauciens jau ir devis pozitīvus rezultātus, jo panāktas vairākas vienošanās starp mūsu un poļu uzņēmējiem.

Fotogrāfijas :

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.
Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.
Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.
Visu partneru kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR

Papildus informācija par projektu pieejama http://latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951


Seminārs par Aust-Agder (Norvēģija) pašvaldības pieredzi darbā ar uzņēmējiem

Latgales plānošanas reģions aicina Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjus, Latgales Uzņēmējdarbības centra speciālistus, uzņēmējus, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjus u.c. interesentus piedalīties seminārā, kurš notiks
2015. gada 7.maijā plkst. 11.00 – 14.00
Preiļu novada uzņēmējdarbības centrā, Kooperatīva iela 6, Preiļos.

Semināra dalībnieki iepazīsies ar Aust-Agder (Norvēģija) reģionālā līmeņa pašvaldības pieredzi darbā ar uzņēmējiem: pašvaldības un uzņēmēju sadarbības mehānismiem, pašvaldības instrumentiem biznesa un uzņēmējdarbības vides attīstībai.
Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldībā ietilpst 15 pašvaldības, apgabals ir izvietots Norvēģijas dienvidu daļā. Aust-Agder pašvaldības administrācijā strādā ap 110 darbinieki, un tās padome sastāv no 35 ievēlētiem pārstāvjiem.
Aust-Agder pašvaldība ir atbildīga par publiskajiem pakalpojumiem, reģionālo attīstību un tās plānošanu, tajā skaitā par tādiem pakalpojumiem kā komunikācijām, kultūru, sabiedrības veselību, vidi, izglītību, uzņēmējdarbību un tās atbalstīšanu, kā arī industriālo attīstību reģionālā līmenī. Aust-Agder pašvaldībai ir liela pieredze dažādos starptautiskajos projektos. Lai arī tās galvenā loma ir reģionālās attīstības veicināšana, Aust-Agder pašvaldība atbalsta vairākus reģionālos projektus, investīciju un izpētes iniciatīvas, ieskaitot publisko – privāto partnerību. Aust-Agder pašvaldība ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Rēzeknes pilsētas domi un Rēzeknes novada pašvaldību 1996.gadā. Šis sadarbības līgums ir pagarināts līdz 2015.gadam.

SEMINĀRA DARBA KĀRTĪBA

10.45-11.00
Reģistrācija

11.00–12.15
Vispārēja informācija par Aust-Agder pašvaldību, tās darbību. Biznesa struktūra Aust-Agder – problēmas un iespējas.
(Aust-Agder pašvaldības eksperte Tine Mette Falck.
Prezentācija notiek norvēģu/angļu valodās ar tulkojumu latviešu valodā)
Politiskā sistēma valsts un pašvaldību līmenī.
Atbalsta sistēma Aust-Agder pašvaldībā, publiskā un privātā partnerība, pašvaldības instrumenti biznesa un uzņēmējdarbības vides attīstībai.
(Aust-Agder pašvaldības eksperte Agnese Bjerkholt
Prezentācija notiek latviešu valodā)

12.15-12.30
Kafijas pauze

12.30-14.00
Uzņēmējdarbība Aust-Agder pašvaldībā. Metālapstrādes, kokapstrādes, vieglās rūpniecības, amatniecības, plastmasas ražošanas u.c. nozaru apskats reģionā. Pašvaldības pieredze darbā ar uzņēmējiem. Sadarbības praktiskā organizācija.
Pārrobežu sadarbība atbalsta sistēmām - vēsture un potenciāls.
(Aust-Agder pašvaldības eksperte Agnese Bjerkholt
Prezentācija notiek latviešu valodā)

Pieteikšanās: obligāta līdz 06.05.2015 plkst. 10.00, sūtot pieteikumu uz adresi sarmite.teivane@latgale.lv un norādot iestādi, ieņemamo amatu, vārdu un uzvārdu, kontakttālruni.

Seminārs notiek Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.

Sīkāka informācija pa tālruni +371 29118992.

Fotogrāfijas:














Semināra materiāli:

Entreprenørskap (901.90 KB)


Vizīte uz Tamperi uzņēmējdarbības veicināšanai.

No šī gada 13.aprīļa līdz 15.aprīlim Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju biedri dosies vizītē uz Tamperi (Somija).
Vizīte tiek organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunu noieta tirgu.
Vizīti rīko Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.
Braucienā piedalīsies 15 reģiona pārstāvji no Rēzeknes uzņēmēju biedrības, no Dienvidlatgales NVO atbalsta centra, Balvu novada uzņēmējdarbības atbalsta biedrības “Krams”, biedrības “Līvānu novada uzņēmēji”, no Aglonas biedrības “Dorbs i Zineiba” Organizācijas pārstāv daudzu dažādu uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.
Vizītes darba kārtībā tiek plānotas tikšanās ar Somijas uzņēmējiem kontaktu dibināšanai, kā arī plānots apmeklēt vairākus uzņēmumus, kuri darbojas kokakpstrādes, metālapstrādes, plastmasas pārstrādes un ražošanas, akmensapstrādes un tekstila ražošanas jomās. Šis jau ir trešais šāda veida kontaktu dibināšanas un sadarbības veicināšanas brauciens, ko organizē Latgales Plānošanas reģions. 2014. gada beigās Latgales uzņēmēji apmeklēja Mazpolijas reģionu. Organizētais brauciens jau ir devis pozitīvus rezultātus, jo panāktas vairākas vienošanās starp mūsu un poļu uzņēmējiem.

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.
Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.
Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.
Visu partneru kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR

Papildus informācija par projektu pieejama http://latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951


Jauna tīmekļa vietne uzņēmējdarbības veicināšanai.

No 2014. gada 23. decembra sāk darboties Latgales plānošanas reģiona izstrādātā tīmekļa vietne invest.latgale.lv.

Tīmekļa vietne invest.latgale.lv sniedz ieskatu Latgales investīciju vidē, iepazīstina ar aktuālākajiem investīciju objektiem un projektiem, piedāvā iespēju potenciāliem investoriem izvērtēt un izvēlēties iespējamos investīciju objektus un projektus Latgalē. Tīmekļa vietnes izstrāde kā viena no projekta aktivitātēm tika realizēta Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.

Latgali kā vietu sava biznesa attīstīšanai ir izmantojuši daudzi Eiropas Savienības, kā arī Krievijas un citu Austrumu valstu uzņēmumi. Taču joprojām Latgalē vēl ir daudz iespēju.

Latgales uzņēmēji un pašvaldības šajā mājas lapā var izvietot savus piedāvājumus potenciālajiem investoriem. Ja reģiona uzņēmēji un pašvaldības vēlas atrast investoru, tad aicinām apmeklēt mājas lapas invest.latgale.lv sadaļu Piedāvājums investoriem un aizpildīt informāciju par piedāvātajiem investīciju projektiem un/vai infrastruktūras objektiem un iesūtīt uz e-pasta adresi luc@latgale.lv.







Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.
Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.
Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.
Visu partneru kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR
Papildus informācija par projektu pieejama http://latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951


Vizīte uz Krakovu uzņēmējdarbības veicināšanai

No šī gada 2.decembra līdz 4.decembrim Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju biedri dosies vizītē uz Krakovu (Polija).

Vizīte tiek organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunu noieta tirgu.

Vizīti rīko Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.

Braucienā piedalīsies 15 reģiona pārstāvji no Ludzas uzņēmēju asociācijas, Rēzeknes uzņēmēju biedrības, Balvu novada uzņēmējdarbības atbalsta biedrības, Daugavpils novada uzņēmēju padomes, Aglonas novada biedrības “Dorbs i Zineiba”. Organizācijas pārstāv daudzu dažādu uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.

Vizītes darba kārtībā tiek plānotas tikšanās ar Polijas uzņēmējiem kontaktu dibināšanai, kā arī plānots apmeklēt vairākus Mazpolijas reģiona uzņēmumus, kuri darbojas kokapstrādes, pārtikas ražošanas, bioloģiskās lauksaimniecības, kā arī pārtikas un rūpniecības preču vairumtirdzniecības jomās.

Šis jau ir otrais šāda veida kontaktu dibināšanas un sadarbības veicināšanas brauciens, ko organizē Latgales Plānošanas reģions. 2013. gada Latgales uzņēmējdarbības centra organizētais brauciens jau ir devis pozitīvus rezultātus, jo panāktas vairākas vienošanās starp mūsu un poļu uzņēmējiem.

2013. gada vasarā abu valstu prezidentu klātbūtnē Latgales plānošanas reģions parakstīja sadarbības līgumu ar Mazpolijas reģionu Polijā.

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.
Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.
Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.
Visu partneru kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR
Papildus informācija par projektu pieejama http://latgale.lv/lv/luc/projekti/nfi_proj_reg_pol_akt_ist un http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=14951


Pieredzes apmaiņas brauciens uz Mazpolijas reģionu

Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros no šī gada 2.decembra līdz 4.decembrim rīko pašvaldību un uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju vizīti uz Poliju.

Vizīte tiek organizēta ar mērķi popularizēt vietējo produkciju un radīt tai jaunu noieta tirgu caur sadarbības veicināšanu.
Vizītes darba kārtībā ir plānots apmeklēt Mazpolijas reģiona uzņēmumus, kas darbojas kokapstrādes, pārtikas ražošanas, bioloģiskās lauksaimniecības, kā arī pārtikas un rūpniecības preču vairumtirdzniecības jomās.

Vizītes darba kārtība:
2.12.2014 ceļš Daugavpils - Krakova
3.12.2014 individuālās tikšanās ar uzņēmējiem, tīklošana;
4.12.2014 Mazpolijas reģiona uzņēmumu apmeklējums; ceļš Krakova- Daugavpils

Vizītes darba valoda – angļu/krievu valodas.

Transporta (autobusa) un viesnīcas izdevumi tiek segti no projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” līdzekļiem.

Grupas dalībnieku skaits ir ierobežots.

Lūdzam pieteikt savu dalību, aizpildot pieteikumu un sūtot e-pastu uz sarmite.teivane@latgale.lv līdz 2014.gada 21.novembrim plkst. 12.00

Sīkāka informācija pa tālruni 29118992.


Seminārs “Kā iegūt finansējumu no investoriem, kur tos atrast”

Semināra “Kā iegūt finansējumu no investoriem, kur tos atrast” darba kārtība. (74.93 KB)

Prezentācija “Kā iegūt finansējumu no investoriem, kur tos atrast”. Lektors: Aigars Plotkāns (1.77 MB)


Semināri uzņēmējdarbības veicināšanai

MĀCĪBU MĒRĶIS: Veicināt uzņēmējdarbības un inovāciju attīstību, aktivizēt vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, pašvaldībām, augstākās izglītības iestādēm, zinātnes institūcijām un plānošanas reģionu, kā arī stiprināt pašvaldību kapacitāti uzņēmējdarbības veicināšanas jomā.

Programma_grafiks_vietejas_partikas_atbalsts (94.83 KB)

Prezentācija Vietējās pārtikas atbalsta sistēmas izveide (1.77 MB). Lektors: Aigars Plotkāns















darba_kartiba_2seminars (71.03 KB)

Prezentācija Vietējo produktu mārketings (817.20 KB). Lektors: Āris Ādlers
















Ekonomikas forums Polijā

Notika XXIV Ekonomikas forums, kurš ir vērsts uz ekonomiskās sadarbības, inovāciju veicināšanu un reģiona ekonomiskā potenciāla popularizēšanu. Forums tradicionāli pulcē augstākā līmeņa politiķus, biznesmeņus, zinātniekus un citu jomu pārstāvjus no Eiropas, Centrālāzijas un ASV.
Latgali gan kā reģionu, gan kā pašvaldības kopumā Ekonomikas forumā Kriņicā šogad pārstāvēja Sarmīte Teivāne un Vladislavs Stankevičs, kuri tajā piedalījās Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros.
Foruma laikā notika vairāk nekā 50 dažādi pasākumi: plenārās sesijas, debates, tematiskās paneļdiskusijas, darba grupas, lekcijas, prezentācijas u.c. Latgales plānošanas reģiona pārstāvju dalība foruma pasākumos sekmēja ārvalstu zināšanu un labās prakses pārņemšanu reģionālās politikas īstenošanā, sekmējot augsta līmeņa starptautisko sakaru nodibināšanu, starptautiskās pieredzes pielietošanu Latvijā, veicinot Latgales reģiona ekonomisko attīstību un izaugsmi.














Semināri uzņēmējdarbības veicināšanai

Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 26. augusta līdz 2015. gada jūnijam rīkos mācību seminārus Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Mācību mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības un inovāciju attīstību, aktivizēt vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, pašvaldībām, augstākās izglītības iestādēm, zinātnes institūcijām un plānošanas reģionu, kā arī stiprināt pašvaldību kapacitāti uzņēmējdarbības veicināšanas jomā.
Semināra dalībnieki iegūs zināšanas gan par vietējās pārtikas ražošanas attīstības iespējām lauku attīstības politikas kontekstā, gan par vietējās identitātes produktiem, gan par vietējās pārtikas ražošanas un piegādes atbalsta sistēmas izveides principiem un pamatnoteikumiem.
Lai mājražotāji un amatnieki spētu sekmīgāk realizēt savu produkciju, septembra mēnesī tiks rīkotas mācības par vietējo produktu mārketingu. Oktobra mēnesī tiks piedāvāts mācības, lai iegūtu zināšanas, kā iegūt finansējumu no investoriem un kur to var atrast. Bet nākošā gadā vairākās Latgales vietās notiks semināri, kas sniegs informāciju par to, ko pašvaldība var sniegt uzņēmumam.


Latgales pārstāvniecības ķirmašs godam startē Rīgas svētkos

Piepildot Vecrīgu ar latgaliešu tautas mūzikas skaņām un Latgales lauku labumu aromātiem Rīgā, laukumā pie Pulvertorņa, sestdien, 16. augustā, plkst.12.00 sākās Latgales Plānošanas reģiona organizētais Latgales pārstāvniecības ķirmašs, jeb latviski gadatirgus.
Neskatoties uz mainīgajiem sestdienas laika apstākļiem, pie Latgales amatnieku ar lauku labumiem klātajiem galdiem drūzmējās apmeklētāji, kuri degustēja, slavēja un iegādājās gardos Latgales ciemu izstrādājumus. Lauku siers, maize, speķis ar garšvielām, smaržīgās zāļu tējas, medus un vaska izstrādājumi, keramika, mājas vīns, šmakovka, kā arī daudzi citi Latgales amatnieku izstrādājumi guva lielu atzinību un lielākā piedāvātās produkcijas daļa tika veiksmīgi iztirgota vēl līdz pasākuma beigām.
Papildus piedāvātajiem lauku labumiem klātesošos ar latgaliešu dziesmām un rotaļām visu pasākuma laiku priecēja Salnavas lauku kapela ”Sābri”. Apmeklētāji ne tikai klausījās un dziedāja līdzi, bet arī aktīvi dejoja un iesaistījās rotaļās.
Ar seno latgaļu cīņas mākslu un ieročiem iepazīstināja „ Kroma kolna broliste”. Vīri, tērpušies senlatgaļu karavīru apģērbā, izrādīja bruņu kreklus, ieročus, vairogus, kā arī no skatītājiem nodalītā laukumā rīkoja ieroču paraugdemonstrējumus.
„Priecē, ka varam ar savu Latgales identitāti rosināt interesi par Latgali un padarīt Rīgas svētku norisi krāšņāku un daudzveidīgāku, ka arī gribētu izteikt lielu pateicību visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu un visām Latgales pašvaldībām par atbalstu,” saka Aldis Adamovičs, Latgales Plānošanas reģiona Attīstības Padomes priekšsēdētājs.
„Latgales pārstāvniecības ķirmašs Rīgā ne tikai iepazīstina apmeklētājus ar plašo Latgales lauku labumu klāstu un folkloru, bet arī rada interesi apmeklēt pašu Latgales reģionu dodoties tūrisma braucienos un ceļojumos uz to,” par pasākumu saka Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne.
Lielu atsaucību guva arī līdzās ķirmaša vietai esošajā Latgales pārstāvniecībā rīkotā izstāde „Māras zeme aerogrāfijās”. Dotā foto izstāde ir fotogrāfa Mihaila Ignata un pilota Andreja Asara dāvinājums Latgalei un tajā ir skatāmas 24 no vairāk neka 100 Latgales pilsētu, apdzīvoto vietu un ainavu aerofotogrāfijām. Apmeklētāji ne tikai jūsmoja par skaistajiem Latgales pilsētu un ainavu skatiem, bet daudziem arī izdevās atrast savas dzimtās vietas izstādītajās Latgales aerofotogrāfijās.
Lielu prieku par aizvadīto pasākumu un pateicību par labu organizāciju izrādīja daudzi pasākuma apmeklētāji, kas līdzīgus pasākumus ar latgaliešu dalību Rīgā vēlētos redzēt biežāk.

Lai aplūkotu fotogrāfijas no pasākuma, uzklikškiniet uz bildes
























Konference par attīstības plānošanu un uzņēmējdarbības veicināšanu reģionos un pašvaldībās

2014. gada 11.aprīlī Latgales plānošanas reģiona pārstāvji piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konferencē par attīstības plānošanu un uzņēmējdarbības veicināšanu reģionos un pašvaldībās.
Konferenci atklāja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, un tajā piedalījās vietējo pašvaldību vadītāji, attīstības plānotāji, uzņēmējdarbības veicināšanas speciālisti, plānošanas reģionu, nevalstisko organizāciju pārstāvji, nozaru eksperti, uzņēmēji u.c.

Pasākuma pirmajā daļā Oplandes reģionālā līmeņa pašvaldības plānošanas speciāliste Rigmora Mīre (Rigmor Myhre) klātesošos iepazīstināja ar attīstības plānošanas pieredzi Norvēģijā, īpašu uzmanību veltot reģionāla līmeņa attīstības plānošanas dokumentiem. Savukārt Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Kristiāns Godiņš informēja par reģiona attīstības plānošanas dokumentu izstrādes gaitu un pieeju, lai nodrošinātu dokumenta turpmāko pielietojumu un pēc iespējas plašāku sabiedrības iesaisti plānošanas procesā.

Vidzemes plānošanas reģiona, Liepājas pilsētas un Limbažu novada pašvaldību pārstāvji dalījās pieredzē par teritoriju attīstības plānošanu un īstenošanu, kā arī uzņēmējdarbības veicināšanu, kas iegūta, piedaloties VARAM sadarbībā ar Starptautiskās ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Vietējās ekonomikas un nodarbinātības attīstības programmu (OECD LEED) organizētajās apmācībās. Savukārt biedrības „Urban Institute” valdes priekšsēdētājs Džonas Buhels (Jonas Buchel) informēja par plānoto apmācību programmu Latvijas pašvaldībām un vietējām kopienām, t.sk. apmācību ietvaru, mērķi un sasniedzamiem rezultātiem.

Konferences otrajā daļā Latvijas un Norvēģijas speciālisti dalījās pieredzē par mārketinga pasākumu lomu uzņēmējdarbības veicināšanā un investīciju piesaistē pašvaldībās. Ar prezentācijām piedalījās Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Vladislavs Stankevičs un Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone, kuri iepazīstināja ar savu pieredzi par iespējām veicināt uzņēmējdarbību un piesaistīt investīcijas reģionā un pašvaldībās, izmantojot mārketinga aktivitātes. Norvēģijas pārstāvji – Oplandes reģionālā līmeņa pašvaldības padomdevējs reģionālās attīstības jautājumos Dags Arne Henriksens (Dag Arne Henriksen) klātesošos informēja par uzņēmējdarbības atbalsta sistēmu Norvēģijā, īpašu uzmanību veltot reģionālajam aspektam, savukārt nevalstiskās organizācijas „Innovangsjon” pārstāvji dalījās pieredzē par iespējām piesaistīt iedzīvotājus mazā pašvaldībā.

Ar savu pieredzi darbā ar Norvēģijas investoriem un investīciju piesaistes pasākumiem uzņēmējdarbības veicināšanai iepazīstināja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības vadītājs Norvēģijā Gatis Ginters
Konference norisinājās Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” finansēto projektu „Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” un „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrādē” ietvaros.


Pieredzes apmaiņas seminārs par Oplandes reģionālā līmeņa pašvaldības Norvēģijā tūrisma nozares darbību un perspektīvām, uzņēmējdarbības sistēmu un inovācijām

2014. gada 10. martā Daugavpilī Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros notika informatīvs pieredzes apmaiņas seminārs pašvaldību attīstības plānošanas un projektu speciālistiem, tūrisma nozares speciālistiem un uzņēmējiem par Norvēģijas Oplandes reģionālā līmeņa pašvaldības tūrisma nozares darbību un perspektīvām, uzņēmējdarbības un inovāciju veicināšanas sistēmu.

Semināra dalībnieki prezentāciju laikā iepazinās ar Oplandes reģiona infrastruktūru, tā kompetencēm. Eksperti sniedza interesantu informāciju par inovācijām un uzņēmējdarbības moduļiem reģionālajā un vietējā līmenī. Latgales reģiona pārstāvjiem ļoti interesēja, kā norvēģu jaunieši sekmīgi attīsta savu uzņēmējdarbību. Tūrisma nozaru pārstāvji saņēma noderīgu informāciju, kādā veidā tiek organizēta tūrisma nozares darbība, kādi ir izaicinājumi un tirgus attīstības virzieni.

Darba kārtība (237.50 KB)


2014. gada 18.jūnijā plkst.15.00 Torņa ielā 4, III C, Rīgā tika atvērta Latgales pārstāvniecība.

Pārstāvniecības atvēršanas svētkos piedalījās ne tikai uzņēmēji, Saeimas deputāti, Latgales reģiona pašvaldību vadītāji, bet arī daudzas Latvijā pazīstamas personas. Viņu vidū bija LR Satiksmes ministrs Anrijs Matīss, kā arī LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš.

Savā uzrunā Naudiņa kungs uzsvēra "Reģionālās politikas ietvars paredz stiprināt reģionu un pašvaldību lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, jo tieši reģioni un pašvaldības, papildinot nacionālajā līmenī īstenojamos pasākumus, vislabāk spēj veidot piemērotu vidi uzņēmējdarbības stiprināšanai, darba vietu radīšanai un iedzīvotāju noturēšanai reģionos. Bieži tiek runāts, ka Latgale atrodas pārāk tālu no Rīgas un attālums ir šķērslis uzņēmējdarbības attīstībai. Tāpēc šodien mēs "atvedam" Latgali uz Rīgu."

Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs uzsvēra, ka pārstāvniecības atvēršana dos lielu ieguldījumu Latgales uzņēmējdarbības attīstībā un visa reģiona popularizēšanā, kā arī aktivizēs vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinās reģiona attīstības līmeni.

Klātesošos ar latgalisku muzikālo priekšnesumu sveica šobrīd Latvijā pazīstamie etnomuzikologe Kristīne Kārkle-Puriņa un Edgars Kārklis no Līvāniem, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītāja Marika Zeimule, kura pārsteidza klātesošos ar prasmīgo Latgales etnogrāfiskās kokles spēli. Pasākuma dalībnieki tika cienāti ar Latgales uzņēmēju gatavoto gardo produkciju, kā arī tika iepazīstināti ar Latgalē ražotās produkcijas paraugiem.

Latgales pārstāvniecības atvēršana notiek Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros. Pārstāvniecības atvēršana ir tikai viena no daudzajām projekta aktivitātēm.

Latgales reģiona pārstāvniecībā nākotnē tiks prezentēti aktuālie investīciju projekti, Latgales vietējo uzņēmēju un amatnieku produkcija, kā arī nodrošinātas konferenču telpas Latgales uzņēmēju komunikācijai ar investoriem un sadarbības partneriem. Ņemot vērā tūrisma nozīmi reģionālās attīstības veicināšanā ārpus nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem, pārstāvniecībā tiks prezentētas arī tūrisma iespējas Latgalē.

Kopumā projekta ietvaros notiks dažādas aktivitātes, kas vērstas uz uzņēmējdarbības veicināšanu, piemēram, semināri, dalība investīciju forumos, pieredzes apmaiņas braucieni, investīciju kataloga un mājas lapas izveide u.c. pasākumi.

Fotogrāfijas:




















Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.
Latgales galvenās aktivitātes tiks vērstas uz to, lai reģionā aktivizētu vietējos resursus un vietējās partnerības starp uzņēmējiem, vietējām publiskajām iestādēm, kultūras un izglītības iestādēm, finanšu sektoru un nevalstisko sektoru un paaugstinātu reģiona attīstības līmeni.

Projekta īstenotājs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Projekta partneri Latvijā: Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioni.

Projekta partneri Norvēģijā: Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība.

Visu partneru kopējās projekta izmaksas: EUR 1 172 029.00 EUR

Papildus informācija par projektu pieejama www.lagale.lv un www.varam.gov.lv