Bezmaksas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai pašvaldībās aicina pieteikt bērnus ar funkcionāliem traucējumiem

Latgales plānošanas reģiona projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” ietvaros Latgales pašvaldībās dažādām mērķa grupām ir paredzēta virkne sociāla rakstura pakalpojumu. Bezmaksas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšana ir paredzēta arī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Lai saņemtu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bezmaksas, vecākiem, kuri audzina bērnus ar funkcionāliem traucējumiem un kuriem noteikta invaliditāte, sākumā ir jāpiesakās bērnu individuālo vajadzību izvērtēšanai un atbalsta plāna izstrādei savas pašvaldības sociālajā dienestā!

Šobrīd no vecākiem un aizbildņiem, kuru bērniem noteikta invaliditāte un kuri dzīvo ģimenēs, audžuģimenēs vai aizbildņu ģimenēs, Latgales reģionā pašvaldībās saņemti 311 iesniegumi.

Latgales plānošanas reģions aicina tos vecākus un aizbildņus, kuru aizgādībā ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem, vērsties savas pašvaldības sociālajos dienestos un pieteikties individuālo vajadzību izvērtēšanai un atbalsta plāna izstrādei. Jau 2017. gada pavasarī, pamatojoties uz individuālajiem atbalsta plāniem, būs iespēja sākt saņemt plānā noteiktos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus gan bērniem , gan bēnu vecākiem. Paredzēts, ka Latgales reģionā projekta laikā 533 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem būs iespēja saņemt sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.
Bērna individuālo izvērtēšanu veic profesionāla speciālistu komanda, kurās darbojas sociālais darbinieks, psihologs, ergoterapeits, pēc nepieciešamības tiek piesaistīts fizioterapeits. Izvērtēšanas mērķis ir nevis uzstādīt diag¬nozi, bet saprast, kā bērnam trūkst, lai viņš justos labāk, tātad – kāds atbalsts viņam nepieciešams. Speciālisti nosaka, kas bērnam papildus nepieciešams, lai uzlabotu viņa veselības stāvokli.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu izvērtēšanas procesu, kā arī lieki nesatrauktu bērnus, speciālisti izvērtēšanu veic bērniem ierastā vidē – viņu dzīvesvietā vai arī vienojoties par citu tikšanās vietu, piemēram, mācību iestādē vai dienas centra telpās, kur
ikdienā uzturas bērns.

Sīkāk ar bērna ar funkcionāliem traucējumiem attīstības vērtēšanas kritērijiem un individuālā izvērtējuma metodiku var iepazīties Labklājības ministrijas mājaslapā: www.lm.gov.lv/upload/berni_c/bernu_metodika_ft_gala_220716.pdf.

Vairāk par deinstitucionalizācijas projekta ieviešanu gaitu Latgalē var lasīt šeit: latgale.lv/lv/di

Vairāk informācijas: Ināra Krūtkrāmele, projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” vadītāja, .t.: 65 440862, inara.krutkramele@latgale.lv

Informāciju sagatavoja: Oskars Zuģickis, Latgales plānšanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists, oskars.zugickis@latgale.lv

Publicēts 24.11.2016.