Zirgu ciems


Zirgu ciema partnerība apvieno zirgu saimniecības divu Krāslavas novada pagastu teritorijās – Kaplavā zemnieku saimniecība “ERLAIN”, kur audzē sporta tipa zirgus, un zirgu sēta “Klajumi” ar Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas šķirņu zirgiem, kurus izmanto gan tūrismam, gan godiem, šoviem un reitterapijai, savukārt Robežniekos – ZS “Guntiņi” un Josifa Mančinska piemājas saimniecības, kas audzē rikšotājus, rīko un piedalās rikšotāju sacensībās.

Zirgu sētā “Klajumi” apskatāma arī zirgu foto un gleznu galerija. Dabas parku “Daugavas loki” iepazīt un izbaudīt var doties gan zirgu mugurās, gan arī pa marķētiem pastaigu maršrutiem kājām. „Klajumos” katru gadu notiek īpašs pasākums – zirgu un dabas izrāde „Kumeļu rotaļas”.

Robežniekos skatītāji un dalībnieki var piedalīties rikšotāju sacensībās divreiz gadā: vasarā- augustā un ziemā – februārī vai martā. Tajās startē daudzas saimniecības, kas nodarbojas ar rikšotājiem. Tiek popularizētas Latvijā audzētās rikšotāju škirnes no visas pasaules – Amerikas, Francijas, Krievijas un Orlovas rikšotāji; īpaša uzmanība ir veltīta Latgales rikšotāju šķirnes atjaunošanai un attīstībai.

Zirgu ciemā var doties izjādēs un pārgājienos ar zirgiem, piedalīties izbraucienos zirgu pajūgos kā sniegotās ziemās, tā saulainās vasarās. Apskatāmi dažādi zirgu jūdzamie rīki, segli, trenzes u.c.

Lūdzam savu ierašanos saskaņot iepriekš un līdzi ņemt personu identitāti apliecinošus dokumentus.

Atrašanās vieta: Krāslavas novads, Kaplavas pagasts, “Klajumi” un Robežnieku pagasts, Robežnieki, “Guntiņi”

Kontaktpersonas:
Ilze Stabulniece, e-pasts: ilze.stabulniece@inbox.lv, T. +371 29472638,
Marisela Jeromenoka e-pasts: marisela@inbox.lv, T. +371 29168868

Zirgu ciems Kaplavā:

Zirgu ciems Robežniekos: