Upeņu siera ciems


Aglonā, netālu no Bazilikas, Cirīša dabas parka teritorijā atrodas Upeņu siera ciems, kurā no bioloģiskajā saimniecībā ražotā piena top dažādi sieri: siers ar upenēm, meža sēnēm, sēklām, zaļumiem, aprikozēm un rozīnēm. Jūs varēsiet vērot un piedalīties siera, sviesta un biezpiena tapšanas procesā.

Lauku māja „Upenīte” 1 ha platībā audzē upenes. Sezonā ( jūlijs- augusts) var piedalīties ogu lasīšanā un baudīt tās turpat, noplūcot ogas no upeņu krūma. Saimnieces Ineses gādīgo roku lasītās ogas pārtop želejā, vīnā, vienkārši saldētās C vitamīna bumbās, kuras var degustēt ar lauku putukrējumu, iecept tortēs un kūkās ar siera krēmu un, protams, arī iegādāties visa gada garumā. Veselīgu miesu palīdzēs uzturēt upeņu un sūkalu procedūras melnajā pirtī.

Aicinām viesus iziet Piena ceļu no pļavas, kurā gotiņa ganās, ar pašslauktu piena spaini līdz pašvārītam siera ritulim un biezpiena kūkai. Pēc darbīgās dienas lauku mājā pie ezera, varēsiet arī atpūsties, kamīnzālē baudot kulinārā mantojuma ēdienus.

Atrašanās vieta: Aglonas novads, Tartakas iela 7, Aglona

Kontaktpersona: Inese Survilo, e-pasts: a.upenite@inbox.lv , T.+371 26312465