Slutišķu vecticībnieku ciems


Daugavas ielejas ielokā no ziņkārīgām svešinieku acīm paslēpies Slutišķu vecticībnieku ciems. Mīklains un nezināms. Laiks te ir apstājies kā teju pirms 100 gadiem. „Daugavas loku” putnu balsis vilina burvīgajā dabas skaņu pasaulē, greznie logu rotājumi stāsta par izciliem sava amata meistariem. Lai labāk iepazītu vecticībniekus, ir jāpiestāj Naujenes Novadpētniecības muzejā. Te var redzēt raskoļņiku sarkano stūri ar lūgšanu tērpu, ikonām, ļestovku un grezniem rušņikiem. Ja ir vēlme, var nobaudīt kādu vecticībnieku pankūku, pirms tam nomazgājot rokas no rukamojņika, padzert tēju no patvāra ar medu un sieru vai pieskarties Latgales mālam. Un tikai tad, pēc pirmās iepazīšanās Naujenes Novadpētniecības muzejā, ieskatoties vecticībnieku kultūrā, ceļinieks ir gatavs doties ekskursijā pa Slutišķu vecticībnieku ciemu. Ikviens ciema apmeklētājs tiek aicināts iesaistīties Ginesa rekorda tapšanā- Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā. Nesteidzīgs ceļotājs var iemācīties apaļo lupatu tepiķīšu tamborēšanu, paskatīties klūgu pīšanas paraugdemonstrējumus, izbaudīt Latgales māla vilinājumu veidojot savu pirmo darbu.

Ne katram svešiniekam Slutišķu vecticībnieku ciems atklāj savus noslēpumus, tāpēc lūdzam savu ierašanos pieteikt iepriekš!

Atrašanās vieta: Naujenes Novadpētniecības muzejs, Skolas iela 1, Naujenes c., Daugavpils novads. Ārpusmuzeja ekspozīcija „Slutišķu vecticībnieku māja” Slutišķu ciems, Daugavpils novads

Kontaktpersona: Evita Kusiņa- Koļesņika, e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv, T. +371 26532508 vai +371 29468988