Briežuciema amata meistaru ciems


Briežuciema amatu meistaru ciems ir vieta, kur tiek kopti un godāti senie amati.
Briežuciema „Kronīšu” mājās tiek cepta kviešu un rudzu maize pēc sentēvu metodēm īstā lauku krāsnī no tīriem, zemnieku saimniecībā audzētiem graudiem. Var iemēģināt prasmi ar savām rokām samīcīt mīklu, ar maizes lāpstu ielikt krāsnī kukuļus, lai sagaidītu tos atpakaļ karstus, smaržīgus un brīnumgardus. Maizīti var nogaršot kopā ar tēju vai pienu, kā arī nopirkt kādu kukuli līdzņemšanai. Kronīšu mājas piedāvā atpūsties īstā lauku vidē, vārot uz ugunskura zupu un to baudot.
Vija Jermacāne: vijajerm@inbox.lv , T.+371 26133911

Savukārt, Punduru ģimene aicina pie sevis lauku vidē nogaršot mājās sietu ekoloģiski tīru sieru, pašu vāktas zāļu tējas. Baudīt atpūtu pie ugunskura, peldēties dīķi un apskatīt saimnieka medību trofeju kolekciju. Vasarā var sasiet pirtsslotas, sapīt vainadziņus dabiskā pļavā un klausīties saimnieku stāstījumu par tējām , dabu un dzīvi laukos.
Biruta Pundure: T.+371 28636145

Amatu meistaru ciemā ir ļoti stipras aušana tradīcijas. Briežuciema audējas ieguvušas atzinību, piedalījušās Starptautiskajās tūrisma izstādēs, tirdziņos. Viņu austie lupatu deķīši, grīdsegas, somas, sedziņas un citi izstrādājumi ir gaumīga un noderīga dāvana, labs prezentācijas materiāls. Darbnīcā var ne tikai iegādāties un pasūtīt preci, bet arī ciemiņi paši var iemēģināt roku aušanas mākā, paklausīties stāstījumu. Aušanas darbnīcas apmeklējumu var savienot ar folkloras kopas ‘’Soldanī’’ muzikāliem priekšnesumiem un dančiem.
Aina Ločmele, audēju darbnīcas vadītāja:T.+371 26326995

Briežuciema alus darītājs Jānis Kašs aicina ciemos uz “Dzintaru” mājām – apskatīt kā gatavo latgaļu alu, nobaudīt šo gardo un veselīgo dzērienu un iepazīties tuvāk ar alus vēsturi. Apmeklētāji var piedalīties alus darīšanas procesā, sākot no dabīgām izejvielām, līdz gatavam produktam, un klausīties stāstījumu par alus tradīcijām un degustēt jau gatavu produktu. Kā arī var apskatīt aprīkojumu, kurā dara alu. Ir lieliska iespēja izmēģināt pašiem pamalt graudus (iesalu) vecajās akmens roku dzirnavās.
Jānis Kašs: T. +371 28771358

Lūdzam savu ierašanos saskaņot iepriekš!

Atrašanās vieta: Balvu novads, Briežuciema pagasts

Kontaktpersona: Zita Mežale, e-pasts: mezalezita@inbox.lv, T. +371 25444621