Tūrisma galamērķi „Baltijas Ezeru zeme” un “Bella Dvina” prezentēja sevi tūrisma izstādē “Vivattur 2012” Viļņā

Latgales plānošanas reģions, sadarbībā ar Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālistiem no 2. līdz 4.martam piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē „Vivattur 2012”, kas notika Viļņā LITEXPO izstāžu kompleksā jau 18. reizi. Šogad 3 valstu pārstāvji uz izstādi devas ar moto „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas reģionā”, pozicionējot 3 reģionus kā vienotus tūrisma galamērķus – Baltijas Ezeru zemi un Bella Dvina.

Kopumā izstādē piedalījās 180 firmas, lielākoties tās bija 122 lietuviešu tūrisma pakalpojumu sniedzēji, 58 ārvalstu stendi- tūroperatori, tūrfirmas, dzelzceļa, avio un kruīzu kompānijas, SPA kūrorti, viesnīcas, aktīvā tūrisma kompānijas, nacionālās un reģionālās aģentūras un valstu pārstāvniecības, citi tūrisma pakalpojumu piedāvātāji, ceļojumu žurnāli un portāli.
Lietuva ir viens no nozīmīgākajiem, augsti prioritārajiem tūrisma tirgiem Latvijai un jo īpaši Latgalei, jo tie ir tuvākie mūsu kaimiņi un partneri. Pēc statistikas datiem Lietuvas tūristu skaits pēdējos gados ir krietni pieaudzis, sasniedzot 85 000 ceļotāju, vairāk kā par 40% pieaudzis to ceļotāju skaits, kas nakšņojuši Latgalē vienu vai vairākas naktis, jo pārsvarā kaimiņi vēlas iepazīt mūsu kultūru un dabu, atpūsties kopā ar ģimenēm. Lietuvieši mīl ceļot savā zemē, par ko liecināja plašais lietuviešu stendu piedāvājums un arī apmeklētāju interese, taču jāsaka, ka lielu interesi izstādes apmeklētāji izrādīja arī par citu valstu ceļojumu iespējām.

Tūrisma galamērķa – Baltijas Ezeru zeme un Bella Dvinas stenda apmeklētājiem bija vienreizēja iespēja par brīvu saņemt brošūru „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā”, kas ietver informāciju par kultūrvēsturiskajiem objektiem, muzejiem, muižām un pilīm, baznīcām, dabas resursiem, gastronomisko tūrismu, kā arī par aktīvās atpūtās (zirgu izjādes, piedzīvojumu un ūdens tūrisms), ziemas un veselības tūrisma piedāvājumiem Latgalē, Rytu Aukštaitijā un Vitebskas reģionā, kā arī kopējo tūrisma karti, kas sastāv no LV-LT-BY galamērķa kartes, pilsētu kartēm, kā arī tūristiem nepieciešamās informācijas, tādas kā izmitināšanas iestāžu kontaktinformācijas un citas.

Jāatzīmē, ka stenda apmeklētāji nāca jau ar zināšanām un atmiņām par Latgali un stendu pārstāvjiem uzdeva konkrētus jautājumus par jaunumiem, naktsmītnēm, cenām, vai precizēja savu informāciju par objektiem vai pakalpojumiem. Tas vedina domāt, ka lietuviešu ceļotājs ir zinošs, labi sagatavots un jūtīgs uz cenu izmaiņām un kvalitāti.

Latgales reģiona, Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālisti piedalījās izstādē Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts. Par šī dokumenta saturu atbild Latgales plānošanas reģions, un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.