Zarasi festivālu maratonu atklāj ar „Ūdens karnevālu”

No 27.- 29.jūlijam Zarasu pilsēta visus aicināja uz festivālu ”Ūdens karnevāls”, kas tiek organizēts Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros.

Pateicoties šim projektam, Zarasus apmeklēja vairāk kā 200 radoši jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Pasākumā varēja izpausties ne tikai tie jaunieši, kas prot dziedāt un dejot, bet arī tie kam patīk radoši darboties, jo festivālā tika organizēta laivu parāde, kurā dalībnieki piedalījās ar izrotātām laivām. Dalībnieki ar mākslinieka garu piedalījās kompozīciju veidošanā uz ūdens. Kompozīcijas tika izvietotas Zarasu ezerā, padarot to par interesantu izstādes vietu.

Pēc pasākumiem karstajās dienās tika organizēti koncerti, kuros uzstājās ne vien Lietuvas pazīstami mākslinieki, bet arī viesi no Latvijas un Baltkrievijas. Skatītāji augstu novērtēja viesmākslinieku uzstāšanās. Trīs naktis festivāla apmeklētājus un dalībniekus priecēja diskotēkas līdz rīta gaismai. Visas trīs dienas festivāla norisei līdzi dzīvoja telšu pilsētiņas iedzīvotāji, kas atradās netālu no estrādes. Pilsētas pludmale bija pārpildīta, ik viens šajās karstajās dienās vēlējās veldzēties ezera dzestrajā ūdenī.

Šis pasākums atklāja festivālu laiku Zarasos. Līdz vasaras beigām festivāli Zarasos notiks katru nedēļas nogali.

Fotogalerija:

Festivāls „Ūdens karnevāls” tika organizēts Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts. Par šī dokumenta saturu atbild Latgales plānošanas reģions, un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.