Latgales plānošanas reģions piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē „TURBIZNES 2012” Minskā

Latgales plānošanas reģions, sadarbībā ar Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālistiem no 24. līdz 27.oktobrim piedalījās 19.Starptautiskajā tūrisma izstādē „TURBIZNES 2012” Minskā (Baltkrievijā), kas notika nacionālajā izstāžu centrā „BelEkspo”. Četru dienu garumā 3 reģionu pārstāvji strādāja plecu pie pleca, pozicionējot reģionus kā vienotus tūrisma galamērķus – Baltijas Ezeru zemi un Bella Dvina. Latgalieši bija vienīgie no Latvijas, kas aicināja Minskas iedzīvotājus ceļot uz Latviju.

Tūrisma galamērķa – Baltijas Ezeru zeme un Bella Dvinas stenda apmeklētājiem bija vienreizēja iespēja par brīvu saņemt brošūru „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā” krievu valodā, kas ietver informāciju par populārākajiem tūrisma objektiem Latgalē, Rytu Aukštaitijā un Vitebskas reģionā, kā arī kopējo tūrisma karti, kas, savukārt, sastāv no LV-LT-BY galamērķa kartes, pilsētu kartēm, kā arī tūristiem nepieciešamās informācijas- izmitināšanas iestāžu un reģionu TIC kontaktinformācijas u.c.

Jāatzīmē, ka stenda apmeklētāji nāca jau ar zināšanām par Latgali un Aukštaitiju un stendu pārstāvjiem uzdeva konkrētus jautājumus par jaunumiem, naktsmītnēm, cenām, vai precizēja savu informāciju par objektiem vai pakalpojumiem. Tas vedina domāt, ka baltkrievu ceļotājs ir zinošs, labi sagatavots un jūtīgs uz cenu izmaiņām un kvalitāti.

Izstāde bija organizēta kā ceļojumu tūroperatoru un tūrisma servisa pakalpojumu uzņēmumu birža, tāpēc svarīgākais izstādes ieguvums neapšaubāmi bija mūsu sagatavoto tūrisma produktu pārdošana un iespēja dibināt konkrētus sadarbības kontaktus nākošās sezonas darbam. Ja baltkrieviem dzimtie un Lietuvas reģioni ir jau vairāk pazīstami, tad tieši Latgale izraisīja vislielāko interesi potenciālajiem ceļojumiem, arī kā iespēja apceļot visas 3 valstu reģionus vienā ekskursijā un, apceļojot atsevišķi Latgali, maršruta nobeigumā iekļaut arī Latvijas galvaspilsētas apmeklējumu.

Izstādes apmeklētāji interesējās par tūrisma izglītības un pieredzes apmaiņas iespējas, kultūrvēstures izziņas tūrēm un pasākumiem, svētkiem Bella Dvina galamērķī. Baltkrievi savukārt aicināja izmantot latgaliešus kaimiņzemes daudzās sanatorijās veselības uzlabošanai un 2014. g. apmeklēt starptautisko pasaules čempionātu futbolā Minskā. Baltkrievijas tūrisma speciālisti atzina, ka ir gatavi sadarbībai un atzīst Latgali kā interesantu, autentisku un dvēseliski siltu, pretimnākošu zemi ceļotājam.

Latgales reģiona, Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālisti piedalījās izstādē Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.