Latgales plānošanas reģions piedalījās starptautiskajā tūrisma izstāde „OTDIH BEZ GRANIC. LETO 2012” Sanktpēterburgā

Latgales plānošanas reģions, sadarbībā ar Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālistiem no 5. līdz 8.aprīlim piedalījās 16.Starptautiskajā tūrisma izstādē „OTDIH BEZ GRANIC. LETO 2012” Sanktpēterburgā (Krievijā), kas notika centrālajā izstāžu centrā „Manēža”. Četru dienu garumā 3 reģionu pārstāvji strādāja plecu pie pleca, pozicionējot reģionus kā vienotus tūrisma galamērķus – Baltijas Ezeru zemi un Bella Dvina. Latgalieši bija vienīgie no Latvijas, kas aicināja Ziemeļu galvaspilsētas iedzīvotājus ceļot uz Latviju.
Šajā izstādē, kas bija iekārtota 2 stāvos piedalījās lielie tūrisma operatori, tūrisma aģentūras, tūrisma informācijas centri, rehabilitācijas kompleksi, atpūtas bāzes, muzeji, masu mediju pārstāvji no Sanktpēterburgas, Maskavas, pārējiem Krievijas Federācijas reģioniem, kā arī no ārzemēm – Kipras, Turcijas, Grieķijas, Igaunijas, Ukrainas, Bulgārijas, Itālijas, Baltkrievijas, Malaizijas, Čehijas, Slovēnijas, Lietuvas u.c. – kopumā vairāk nekā 287 tūrisma kompānijas no 16 valstīm.

Kā atzina Latgales plānošanas reģiona projekta BELLA DVINA 2 vadītāja Tatjana Kozačuka: „Apmeklētāju stendā bija pietiekoši daudz, jo krāšņais un saulainais stends bija izvietots pašā izstāžu zāles centrā pie skatuves, tā, ka neviens izstādes apmeklētājs nepagāja tam garām. Neatsveramu darbu stenda iekārtošanā ieguldīja publiskajā iepirkumā izvēlētais uzņēmums SIA „Raduga” no Sanktpēterburgas. Latgales uzņēmēji bija arī šogad sagatavojuši akciju – tā saucamo „Balvu fondu” , un otrajā izstādes dienā ar gavilēm izlozes uzvarētāji apstiprināja savu prieku par izlozēto atpūtas braucienu uz Latgales viesu mājām: Cirmas ezerkrasti, Obiteļa, Silmalas, Zaļā sala. Pie stenda vairakkārt bija pienākuši ceļotāji, kuri jau iepriekšējos gados bijuši Latgalē un pārliecinoši stāstīja stenda apmeklētājiem, cik skaista ir Zilo ezeru zeme, ka ciemošanās pie viesmīlīgajiem viesu māju saimniekiem būs brīnišķīgāka un lētāka par braucienu uz siltajām zemēm”.

Tūrisma galamērķa – Baltijas Ezeru zeme un Bella Dvinas stenda apmeklētājiem bija vienreizēja iespēja par brīvu saņemt brošūru „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā” krievu valodā, kas ietver informāciju par populārākajiem tūrisma objektiem Latgalē, Rytu Aukštaitijā un Vitebskas reģionā, kā arī kopējo tūrisma karti, kas, savukārt, sastāv no LV-LT-BY galamērķa kartes, pilsētu kartēm, kā arī tūristiem nepieciešamās informācijas, tādas kā izmitināšanas iestāžu kontaktinformācijas un citas.

Stabilas tūristu plūsmas izveidei, Latgales tūrisma speciālisti izstādes apmeklētājiem piedāvāja sagatavotas programmas jeb ceļojumu paketes (no 3 līdz 8 dienām) ar naktsmītņu, aktīvās atpūtas iespējām, dažādu tūrisma objektu, ekosaimniecību, amatnieku darbnīcu apmeklējumu piedāvājumu, kas garantē nesteidzīgu un kvalitatīvu atpūtu Latgalē 2012.gada vasaras sezonā. Komplekso tūrisma pakalpojumu paketes, kā arī pārējie tūrisma materiāli apmeklētāju vidū ieguva lielu popularitāti.

Latgales reģiona, Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma speciālisti uzskata, ka dalība izstādē bija veiksmīga un nesīs labus panākumus. Izstādes rezultātus nodrošinās nevis reklāmas materiālu daudzums, bet gan to kvalitāte un galvenokārt – jauniegūtie kontakti ar Krievijas tūrisma kompānijām.

Tatjana Kozačuka atzina: „Jāturpina strādāt pie Latgales vārda un vienoto tūrisma galamērķu – Baltijas Ezeru zeme un Bella Dvina popularizēšanas, veidojot speciālas reklāmas pasākumus un akcijas, kā arī aicinot Krievijas tūrisma operatorus un žurnālistus iepazīties ar šiem reģioniem un popularizēt to arvien jauniem ceļotājiem. Tāds iepazīšanās brauciens projekta BELLA DVINA 2 ietvaros tiks organizēts rudenī”.

Latgales reģiona, Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālisti piedalījās izstādē Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts. Par šī dokumenta saturu atbild Latgales plānošanas reģions, un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

Fotogrāfijas no izstādes: