Tūrisma galamērķi Bella Dvina un Baltijas Ezeru zeme pārstāvēti vienā no piecām nozīmīgākajām tūrisma nozares izstādēm – MITT 2013

No 20. līdz 23. martam Maskavā, centrālajā izstāžu kompleksā “Ekspocentrs” norisinājās 20. starptautiskā tūrisma izstāde „MITT 2013”. Izstāde MITT tiek uzskatīta par vienu no piecām nozīmīgākajām tūrisma nozares izstādēm pasaulē. Šogad izstādē piedalījās vairāk nekā 3000 tūrisma kompāniju no 189 pasaules valstīm.

19.martā, dienu pirms izstādes sākuma, Latvijas vēstniecībā Maskavā notika lietišķs pasākums, lai sniegtu papildus iespēju Latvijas pārstāvjiem nodibināt kontaktus un darījumus ar Krievijas tūrisma kompānijām. No Krievijas šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 70 tūrisma operatoru pārstāvju. Latvijas pārstāvji informēja par aktualitātēm Latvijas tūrisma piedāvājumā, notika savstarpējā kontaktbirža, kā arī Latvijas pārstāvju tikšanās ar Krievijas tūrisma mediju pārstāvjiem.

Ar Latvijas tūrisma piedāvājumu klātesošos iepazīstināja Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs. No Latgales reģiona uzstājās Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Viļānu novadu tūrisma informācijas centra vadītāja Ligita Harčevska, kura īsumā iepazīstināja klātesošos ar Latgales reģiona tūrisma resursiem, tajā skaitā kulinārā mantojuma piedāvājumiem un amatniecību.

Latgales plānošanas reģions, sadarbībā ar Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālistiem piedalījās šajā izstādē, pozicionējot 3 reģionus kā vienotus tūrisma galamērķus – Baltijas Ezeru zemi un Bella Dvina.

20.martā Latvijas vēstnieks Krievijā Edgars Skuja starptautiskās tūrisma izstādes „MITT” ietvaros apmeklēja Latvijas nacionālo stendu, kurā piedalījās 23 pašvaldības un komersanti, kā arī tūrisma galamērķu Baltijas Ezeru zemes un Bella Dvinas stendu.

Latgales reģionu šajā izstādē pārstāvēja Latgales plānošanas reģiona projekta BELLA DVINA 2 vadītāja Tatjana Kozačuka, Dagdas novada TIC vadītāja Inga Soloha, Preiļu novada TIC vadītāja Irēna Kjarkuža un Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Viļānu novadu tūrisma informācijas centra vadītāja Ligita Harčevska. Latgales reģiona pārstāvji atzīst, ka bija pozitīvi pārsteigti par stenda apmeklētāju informētību par Latgales reģiona tūrisma tendencēm, tajā skaitā Latgales pilsētu tūrisma resursiem, atpūtu laukos pie Latgales daudziem ezeriem.

Latgales reģiona tūrisma speciālisti izstādes apmeklētājiem piedāvāja ne tikai Latgales novadu informatīvas brošūras, bet arī bija sagatavojuši komplekso tūrisma pakalpojumu paketes, kas garantē nesteidzīgu un kvalitatīvu atpūtu Latgalē 2013.gada vasaras sezonā. Komplekso tūrisma pakalpojumu piedāvājumi, kā arī citi tūrisma materiāli starp apmeklētājiem ieguva lielu popularitāti.

Stenda apmeklētājiem bija arī vienreizēja iespēja par brīvu saņemt atjaunotu brošūru „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā” krievu valodā, kas ietver informāciju par kultūrvēsturiskajiem objektiem, muzejiem, muižām un pilīm, baznīcām, dabas resursiem, gastronomisko tūrismu, par aktīvās atpūtās (zirgu izjādes, piedzīvojumu un ūdens tūrisms), ziemas un veselības tūrisma piedāvājumiem Latgalē, Rytu Aukštaitijā un Vitebskas reģionā, kā arī kopējo tūrisma karti, kas sastāv no LV-LT-BY galamērķa kartes, pilsētu kartēm, kā arī tūristiem nepieciešamās informācijas, tādas kā izmitināšanas iestāžu kontaktinformācijas un citas.

Fotogrāfijas:

Latgales reģiona, Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālisti piedalījās izstādē Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts. Par šī dokumenta saturu atbild Latgales plānošanas reģions, un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

Preses relīzi sagatavoja:
Latgales plānošanas reģiona projekta BELLA DVINA 2
vadītāja Tatjana Kozačuka, +371 26395176, tatjana.kozacuka@latgale.lv