Baltkrievijas pilsētā Braslavā notika starptautiskais festivals “Bella Atletika & Bella Melodija ”

2013.gada 6.jūlijā Braslavā, Baltkrievijā, notika starptautiskais tūrisma festivāls „Bella Atletika & Bella Melodija”, kas tika organizēts projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros.

Pirmajā festivāla daļā „Bella Atletika”, skaistākajā Drivjatu ezera krastā Braslavas nacionālajā parkā „Braslavskije ozera”, saviem spēkiem mērojās vairāk nekā 200 sportisti no Latgales reģiona (Latvija), Utenas apriņķa (Lietuva) un Vitebskas apgabala (Baltkrievija). Tveicīgajā vasaras dienā, karstajās pludmales smiltīs viņi cīnījās par uzvarām pludmales volejbola un pludmales futbola sacensībās. Ne mazāk spraigas cīņas risinājās šautriņu mešanas sektorā. Drivjatu ezera viļņu pretestību vislabāk izjuta kanoe laivu sacensību dalībnieki, te bija jābūt ne vien spēcīgiem un veikliem, bet arī gudriem.

Ikvienā sporta veidā dalībnieki cīnījās par godalgotajām vietām, visi sportisti bija labā formā, bet it sevišķi gribētos izcelt veiklos rēzekniešus Arni Žogotu un Viktoru Tarakanovu, kuri 8 starptautisko komandu cīņā izcīnīja 1.vietu, kā arī neatlaidīgos krāslaviešus Ilmāru Indrānu un Snežanu Bonderi, kuri 9 starptautisko komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu, aiz sevis atstājot pat visstiprākos sportistus no Zarasiem un Polockas.
Neskatoties uz karsto laiku, visas dienas garumā sportisti ne uz mirkli nepadevās un šī diena izvērtās par īstiem starptautiskiem sporta svētkiem.

Kad sportisti jau bija sasnieguši savus sportiskos mērķus un devušies atvilkt elpu, festivālu ieskandināja otrās pasākuma daļas „Bella Melodija” dalībnieki. Tūkstošiem skatītāju ieradās uz vakara pasākumu, kurā tika pasniegti apbalvojumi sportistiem, bet par vakara kulmināciju kļuva popmūzikas dziesmu amatieru konkurss, kurā piedalījās 10 dziedātāji pārsvarā no Vitebskas apgabala, bet tajā skaitā arī mūsu daugavpiliete Jūlija Hmeļņicka. Konkursa dalībnieki bija sarūpējuši brīnišķīgus priekšnesumus.

Tā bija skaista, emocijām bagāta vasaras diena, kas deva gan sportisku, gan dziesmotu gandarījumu ikvienam dalībniekam.

Fotogrāfijas:

Festivāls organizēts Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.

Preses relīzi sagatavoja:
Tatjana Kozačuka, projekta BELLA DVINA 2 vadītāja
+371 26395176, tatjana.kozacuka@latgale.lv