6. jūlijā Preiļos atklās jaunu BMX trasi un aktīvās atpūtas zonu

6. jūlijā plkst. 12.00 Preiļu pilsētā pie parka dīķiem tiks atklāta aktīvās atpūtas zona un jauna BMX velotrase, kas vietējiem reģiona bērniem un jauniešiem dos iespēju trenēties Olimpiskajā sporta veidā – BMX. Pasākuma laikā notiks arī BMX paraugdemonstrējumi un visiem interesentiem būs iespēja pašiem izmēģināt BMX.

BMX trases būvniecībā konsultācijas sniedza pieredzējušais BMX braucējs, Pekinas Olimpisko spēļu dalībnieks Artūrs Matisons, kurš kopā ar Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas viceprezidentu, BMX treneri Olafu Lakuču un Olimpisko spēļu dalībnieci Sandru Aleksējevu piedalīsies trases atklāšanā Preiļos.

Aktīvās atpūtas zonā ir izveidoti pludmales volejbola un futbola laukumi. 6. jūlijā notiks arī jauniešu futbola un pludmales volejbola turnīri. Interesentus aicinām pieteikties pie futbola trenera Imanta Babra, tālrunis 29186540, un aktīvā pludmales volejbolista Edgara Upenieka, tālrunis 29858310.

Valsts Policijas LRP Preiļu iecirknis akcijas “Droša vasara – Tava vasara” ietvaros pasākuma laikā piedāvās drošības transportlīdzekļu parādi, dienesta ieroču un speclīdzekļu apskati. Runcis Rūdis un bebrs Bruno atgādinās par drošību uz ūdens, uz ielām un ceļiem, personisko drošību un aizsardzību.

Jaunizveidotā atpūtas vieta ir labiekārtota ar bērnu rotaļu laukumu, ģērbtuvēm un tualetēm, pussaliņā ir iekārtota ugunskura vieta. Atpūtas zonā skanēs mūzika, dienas tumšajā laikā vieta būs apgaismota. Lai uzlabotu piekļūšanas iespējas, no Daugavpils ielas puses izbūvēta autostāvvieta. Pasākuma laikā visas dienas garumā būs iespēja iznomāt laivas un velosipēdus, būs pieejamas arī peldvestes.

Aktīvās atpūtas zonas un BMX trases izbūve tika realizēta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežas sadarbības programmas projekta „BELLA DVINA 2” ietvaros. Projekta vadošais partneris, iesniedzējs un realizētājs ir Latgales plānošanas reģions.

Tehnisko projektu izstrādāja Preiļu novada dome, būvdarbus veica SIA „Jēkabpils PMK”. Kopējā būvdarbu summa noteikta 145 235,63 lati. Preiļu novada domes kopējās attiecināmās izmaksas sastāda 98 392,60 latus. 85%, tas ir, 83 633,70 lati no projekta izmaksām tiek finansēti no Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta projekta „BELLA DVINA 2” budžeta.

Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs: „Preiļos ir izveidota laba atpūtas vieta Preiļu novada iedzīvotājiem un ciemiņiem, kur brīvo laiku aktīvi varēs pavadīt pieaugušie, bērni un jaunieši. Preiļu BMX trasē organizēsim arī kādu no BMX čempionāta posmiem. Visi esiet laipni gaidīti!

Preiļu novada jaunieši te jau plāno pasākumus, un pavisam drīz – 18. jūlijā – jaunizveidotajā atpūtas vietā notiks pirmā jauniešu beach party.

Aktīvās atpūtas zonas un BMX trases tiek finansēta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.