Tūrisma galamērķi Bella Dvina un Baltijas Ezeru zeme godam pārstāvēti starptautiskajā tūrisma gadatirgū Balttour 2013

No 8. līdz 10. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās 20. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2013. Tas ir apmeklētākais un nozīmīgākais notikums Baltijas valstu tūrisma nozarē. Izstādē tika pārstāvēti vairāk nekā 250 eksponentu un 600 dalīborganizāciju no 40 Eiropas, Centrālās Āzijas un Tuvo Austrumu valstīm, kā arī nacionālie un reģionālie tūrisma biroji, viesnīcas, aviokompānijas, tūrisma aģentūras, tūrisma pakalpojumu sniedzēji, reģionālās tūrisma asociācijas u.c.

Latgales plānošanas reģions, sadarbībā ar Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālistiem piedalījās šajā izstādē 70 km2 lielā platības stendā, pozicionējot 3 reģionus kā vienotus tūrisma galamērķus – Baltijas Ezeru zemi un Bella Dvina.
Stenda apmeklētājiem bija arī vienreizēja iespēja par brīvu saņemt atjaunotu brošūru „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā” latviešu valodā, kas ietver informāciju par kultūrvēsturiskajiem objektiem, muzejiem, muižām un pilīm, baznīcām, dabas resursiem, gastronomisko tūrismu, par aktīvās atpūtās (zirgu izjādes, piedzīvojumu un ūdens tūrisms), ziemas un veselības tūrisma piedāvājumiem Latgalē, Rytu Aukštaitijā un Vitebskas reģionā, kā arī kopējo tūrisma karti, kas sastāv no LV-LT-BY galamērķa kartes, pilsētu kartēm, kā arī tūristiem nepieciešamās informācijas, tādas kā izmitināšanas iestāžu kontaktinformācijas un citas.

Stendu apmeklēja arī augstā viešņa no Krievijas Federācijas – KF kultūras ministra vietniece Alla Manilova, kura atzinīgi izteicās par sadarbības attīstību tūrisma jomā starp valstīm.
„Jāsaka, ka Krievijas tūristu īpatsvars, pateicoties mērķtiecīgam Latgales plānošanas reģiona, Latgales Reģiona attīstības aģentūras un pašvaldību darbam pieaug ar katru gadu,” atzīmēja Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

Fotogalerija:

Latgales reģiona, Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālisti piedalījās izstādē Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts. Par šī dokumenta saturu atbild Latgales plānošanas reģions, un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.