Latgales plānošanas reģions piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē “Adventur 2013” Viļņā

Latgales plānošanas reģions, sadarbībā ar Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālistiem no 1. līdz 3.februārim, piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē „Adventur 2013” Viļņā. 3 valstu pārstāvji uz izstādi devas ar moto „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas reģionā”, pozicionējot 3 reģionus kā vienotus tūrisma galamērķus – Baltijas Ezeru zemi un Bella Dvina.

Šī izstāde notiek pirmo gadu, pārņemot astoņpadsmit gadus ilgušo VIVATTUR izstādes tradīciju. „Adventur 2013” ir lielākais gada notikums kaimiņzemes tūrisma nozarē, kas pulcēja gan pašmāju tūrisma profesionāļus, gan izstādes dalībniekus no tuvākām un tālākām ārzemēm. Izstādi rīkoja Lietuvas izstāžu un kongresu centrs LITEXPO sadarbībā ar valsts tūrisma departamentu, Lietuvas tūrisma asociāciju un Lietuvas tūrisma kameru.
Izstādē bija vairākas sekcijas: “Iepazīsti Lietuvu!”, “Ceļošana ir mans dzīvesveids”, “Nogaršo pasauli!”, “Padari savas brīvdienas aktīvas!” un “Atklāj pasauli!”.

Lietuva ir viens no nozīmīgākajiem, augsti prioritārajiem tūrisma tirgiem Latvijai un jo īpaši Latgalei, jo tie ir tuvākie mūsu kaimiņi un partneri. 2012. gada pirmajos trijos ceturkšņos, pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latviju apmeklēja vairāk nekā 73 tūkstoši Lietuvas tūristu, bet viņu nakšņojumu skaits sasniedza nepilnus 130 tūkstošus. Tūristi no Lietuvas mūsu valsti ir iecienījuši ne tikai vasarā, kad viņus šurp vilina Latvijas pludmales, bet nu jau arī ziemā. Brīžiem uz slēpošanas kalniem vienlīdz daudz skan gan latviešu, gan lietuviešu ziemas prieku baudītāju balsis.

Stenda apmeklētājiem bija vienreizēja iespēja par brīvu saņemt brošūru „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, Aukštaitijā un Vitebskas apgabalā”, kas ietver informāciju par Latgales reģiona, Vitebskas apgabala un Anīkšču rajona, Utenas rajona un Zarasu rajona tūrisma resursiem, kā arī kopējo tūrisma karti, kas sastāv no Baltijas Ezeru zemes un Bella Dvinas galamērķu kartes, pilsētu kartēm, kā arī tūristiem nepieciešamās informācijas, tādas kā izmitināšanas iestāžu kontaktinformācijas un citas.

Fotogalerija:

Latgales reģiona, Utenas apriņķa un Vitebskas reģiona tūrisma informācijas centru speciālisti piedalīsies izstādē Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-1-098 “Tūrisma attīstības veicināšana Latgales-Utenas-Vitebskas pārrobežu reģionos” (BELLA DVINA 2) ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 1 789 387 EUR. No šīs summas 90% – 1 610 448,30 EUR (1 131 887,40 LVL) ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.