MK aizvadīta pirmā Latvijas austrumu pierobežas sociālekonomiskās attīstības un drošības stiprināšanas tematiskās komitejas sēde

Šodien, 2. maijā, Ministru kabinetā notika pirmā Latvijas austrumu pierobežas sociālekonomiskās attīstības un drošības stiprināšanas tematiskās komitejas sēde, kuras vadītāja ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa.

Komitejas galvenais uzdevums ir risināt Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam definētās nacionālo interešu telpas – austrumu pierobežas – attīstības un drošības jautājumus, jo īpaši attiecībā uz drošības situāciju Eiropas Savienības austrumu pierobežā pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā, un attīstības iespēju mērķtiecīgu izmantošanu, kā arī veicināt koordinētu starpnozaru plānošanu, tai skaitā pilnveidot rīcības plāna projektu Latvijas austrumu pierobežas ekonomiskajai izaugsmei un drošības stiprināšanai 2025.–2027. gadam.

Šodien tika diskutēts par:
> Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Rīcības plānu Latvijas Austrumu pierobežas ekonomiskajai izaugsmei un drošības stiprināšanai 2025.-2027. gadam (turpmāk – plāns) projektu;
> Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas redzējumu par plāna projekta pilnveidošanas virzieniem, ko prezentēja Edmunds Teirumnieks (14. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, Latgales apakškomisijas vadītājs);
> nozaru ministriju redzējumu par plāna projekta pilnveidošanas virzieniem, piedaloties ministriem: A. Čakša; R. Kozlovskis; A. Sprūds.

 

Izglītības nozares redzējumu pauž izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Sēdē piedalījās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Latgales reģionālās padomes priekšsēdētāja 1. vietniece Inga Zemdega-Grāpe un Latgales plānošanas reģiona adminsitrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne.

Nākamā Latvijas austrumu pierobežas sociālekonomiskās attīstības un drošības stiprināšanas tematiskā komitejas sēde notiks 4. jūnijā.