Šī gada vērienīgākajā pasākumā “Latgales diena 2023” tika godināti Latgales reģiona uzņēmēji

Trešdien, 2023. gada 8. novembrī, Latgales plānošanas reģiona (LPR) organizētā pasākuma “Latgales diena 2023” laikā tika atklāti un apbalvoti Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ikgadējā konkursa “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva” šī gada laureāti.

“Latgales diena” ir pasākums, kas jau trešo gadu kļūst par LPR gada nogales vērienīgāko notikumu, kas ir veltīts Latgales reģiona uzņēmējdarbības aktivizēšanai un attīstībai, Latgales pārstāvniecības darbības popularizēšanai, kā arī vietējo uzņēmēju piedāvāto iespēju un reģiona kā tūrisma galamērķa prezentēšanai. Tā tika rīkota EEZ grantu projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā” ietvaros.

Pasākuma laikā gan klātienē – “Fantadroma” mājīgajās telpās Rīgā – gan tiešraidē Delfi Live un LPR Facebook lapā visi bija aicināti iepazīt Latgales čaklo mājražotāju un talantīgo amatnieku piedāvājumus, drosmīgos Latgales uzņēmējus, izbaudīt jestro Turku sievu apdziedāšanu, iegrimt Ilonas Bageles, Daiņa Skuteļa un citu mākslinieku priekšnesumos, kā arī ļauties pasākuma vadītāju – digitālā satura autora Laura Zalāna un atraktīvās saimnieces Vijas Kudiņas uzburtajai atmosfērai!

Šogad jau 10 gadu pēc kārtas notika konkurss “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva” ar mērķi apzināt un godināt Latgales reģiona uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Latgales reģionā, veicināt Latgales reģiona uzņēmēju atpazīstamību, plašsaziņas līdzekļos popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Latgalē. Konkurss paredz apzināt arī remigrantus, kas pēc ilgstošas prombūtnes ārzemēs atgriežas Latvijā un uzsāk saimniecisko darbību, tādējādi apliecinot uzņēmējdarbības vides attīstību valstī.

Sirsnīgi sveicam “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2023” laureātus:

Nominācijā “Gada inovācija” balvu saņēma SIA “Safīra L” – balvu pasniedza LR Satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

SIA “Safīra L” ir augu valsts izcelsmes produktu pārstrādes un konditorejas (bez glutēna) ražošanas uzņēmums no Rēzeknes novada. Augļu, ogu un dārzeņu pulveri tiek radīti, izmantojot saudzīgas kaltēšanas temperatūras, ļaujot saglabāt tajos ne tikai smaržu un garšu, kas raksturīga konkrētajam auglim vai dārzenim, bet arī vērtīgās vielas. Uzņēmums piedāvā augļu, ogu un dārzeņu pulverus vegāniskos un bezglutēna konditorejas izstrādājumus, degustācijas. 


Nominācijā “Gada mājražotājs” balvu saņēma Līvānu ķiploks, “SIA “Revima”, to pasniedza LR Iekšlietu minisrts  Rihards Kozlovskis.

Vietējais mājražotājs no Līvānu novada. Ģimenes kopdarbs. Ar mīlestību audzēti ķiploki un ražoti produkti. No pirmajām 40 burciņām līdz tūkstošiem burciņu! Ar katru burciņu audzis gan prieks, gan piedāvājums. Pilnīgi visas izejvielas iegūtas Līvānu novadā, kur ir “Līvanu ķiploka” mājvieta. 


Nominācijā “Gada amatnieks” balvu saņēma Elvīra Škutāne – balvu pasniedza Norvēģijas karalistes vēstniece Latvijā  Īne Morenga.

Elvīra Škutāne ir Krāslavas novada Amatniecības centra stikla dekoru darbnīcas meistare. Spilgts piemērs, kā iemīļots hobijs var pārvērsties savā uzņēmējdarbībā, jo Elvīra sāka veidot vitrāžas, izmantojot „Tiffany” tehniku, tikai pirms pāris gadiem. Viņas stikla vitrāžas, vitrāžas svečturi, logu dekori un citi darinājumi ir krāsaini, sirdssilti un personificēti.


Nominācijā “Gada jaunais tūrisma pakalpojums” balvu saņēma viesu nams “Villa Fortuna”, SIA “Tritton” – balvu pasniedza Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis.

Dizaina viesu nams “Villa Fortuna” tikko pēc ļoti kvalitatīva remonta ar neatkārtojamiem dizaina elementiem un dizaina mēbelēm atrodas Latvijas vecākajā pilsētā- Ludzā. Atpūtai tiek piedāvāts plašs telpu un aktivitāšu klāsts, kas piesaista tūristus Ludzas pusē un attīsta viesmīlības nozari šajā reģionā.


Balvu “Gada uzņēmīgākais remigrants Latgalē” saņem Maija Krasnā, SIA “MIIRS”, “Ārdavas muiža” – balvu pasniedza bijušais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, 13.Saeimas deputāts Artūrs Toms Plešs.

Uzņēmums atrodas Ardavā, Preiļu novada Pelēču pagastā. Ar saviem atraktīvajiem saimniekiem Maiju un James, jau šajā vasarā paspējis skaļi par sevi paziņot, atverot Ārdavas muižas durvis apmeklētājiem, ar savu īpašo stāstu par sevi, Ārdavu un muižas vēsturi.


Nominācijā “Gada speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums Latgalē” balvu saņem Rēzeknes speciālās ekonomikas zonas finiera lokšņu un koka paneļu ražošanas uzņēmums SIA “Verems” – balvu pasneidza LR Labklājības ministrs Uldis Augulis.

Uzņēmums SIA “Verems” specializējas mežizstrādē, kokapstrādē, kokmateriālu iepirkšanā un vairumtirdzniecībā. Uzņēmums tika izveidots 1996. gadā kā finierkluču iepirkšanas punkts Rēzeknē, līdz izauga par vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem reģionā, kur darbu darbu atraduši vairāk kā 300 cilvēku.


LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa un Balvu novada domes priekšsēdētājs, Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs pasniedza balvu nominācijā “Gada lauksaimnieks”!

Šogad šo balvu saņēma divi nominanti:

Zemnieku saimniecība “Riekstiņi” – izveidota 1992.gadā un atrodas Balvu novada Baltinavas pagastā. Saimniecības pirmsākumos tika apstrādāti vien pieci hektāri zemes, kas gadu laikā ir izauguši līdz pat 4200 hektāriem apsaimniekojamās platības, nodrošinot darbu gandrīz 60 strādājošajiem. Riekstiņi ir stabils ģimenes uzņēmums, jo saimniecības darbībā iesaistīta visa ģimene.


Zemnieku saimniecība “Kotiņi” – atrodas Viļakas novada Šķilbēnu pagastā, ir viens no lielajiem Latvijas sēklu audzētājiem un tās apgrozījums pērn gandrīz sasniedza trīs miljonus eiro. Saimniecība 90. gados tika izveidota uz 14 hektāriem zemes, bet tagad apsaimnieko trīs tūkstošus hektāru.


Nominācijā “Gada ražošanas uzņēmums” balvu saņēma divi vienlīdzīgi stipri Latgales uzņēmumi – SIA “Rēzeknes gaļas kombināts” un SIA “Ziegler mašīnbūve” – balvu pasniedza 14. Saeimas deputāts, Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

SIA “Rēzeknes Gaļas kombināts” ir gaļas pārstrādes uzņēmums, kas ražo produkciju pēc sentēvu tradīcijām un receptēm. Dibināts 2001.gadā un šobrīd pēc saražotās produkcijas apjoma tas ieņem vadošās pozīcijas Latvijā. Pašlaik kombinātā un ar to saistītos uzņēmumos ir nodarbināti vairāk kā 700 darbinieku, kā arī tiek ražoti vairāk kā 300 dažādi produkti. Uzņēmums nepārtraukti turpina attīstīties! 


 

SIA “Zieglera Mašīnbūve” dibināts 1997.gadā un ir labi zināms kā viens no pirmajiem Latgales uzņēmumiem, kas īpašu uzmanību veltījis darbinieku labbūtībai. Tāpat uzņēmums ir viens no vadošajiem darba devējiem Daugavpilī un tā darbības pamatvirzieni ir mašīnbūve, metālapstrāde un automobiļu detaļu ražošana. 


Mūža darbs ir vienmēr veidot sevi, augšup tiekties, patiesam būt. Lai it viss, ko citiem projām devi, būtu tas, ko vēlies pats sev gūt!
Bijušais Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasākumā “Latgales diena 2023″ pasniedza reģiona augstāko apbalvojumu – atzinības rakstu – par mūža ieguldījumu Regīnai Osmanei.
Regīna Osmane visu savu darba mūžu veltījusi kultūras dzīves attīstīšanai Daugavpils pilsētā. Ar nesavtīgu darbu un mīlestību vienmēr rūpējusies par Daugavpils un visas Latgales kultūras dominanti Vienības namu.

Pasākumā izskanēja arī īpašs paldies cilvēkam – sava amata meistaram, kurš mūža garumā ar savu radošo darbu iemantojis cilvēku mīlestību un uzticību. Paldies amatniekam Salimonam Ķipļukam, kuram Latgales plānošanas reģiona pateicības rakstu pasniedza Norvēģijas karalistes vēstniece Latvijā Īne Morenga.
Salimons Ķipļuks veido pinumus no salmiem, taisa groziņus un peternes, ar ko arī ieguvis popularitāti. Peternes ir no linu auklas pītas vīzes. Ludzēnietis Saļimons Ķipļuks ir Latgales amatu meistars, kurš pieprot senus latgaliešu rokdarbus, pin linu auklu vīzes – peternes, kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem dzied koros un turklāt ir arī ļoti interesants stāstnieks.
Par lustīgu atmosfēru rūpējās Turku sievas, kuras ar apdziedāšanas asprātīgo tradīciju sveicināja un labus vārdus veltīja katram nominantam.

Paldies visiem balvu laureātiem kā arī visiem balvu nominantiem! Jūsu ieguldījums darbā sniedz iedvesmu. Liek tiekties augstāk, tālāk un raudzīties plašāk uz nospraustajiem mērķiem! Liek lepoties ar to, ka Latgale VAR, ka Latvija VAR!

Pasākuma “Latgales diena 2023” video ieraksts ir pieejams ŠEIT!

Pasākums tiek rīkots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalstītā projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā” ietvaros. Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

#EEANorwayGrantsLatvia #EEANorwayGrants

Papildu informācija:
Latgales uzņēmējdarbības centrs, luc@lpr.gov.lv