“Vārpā” notika seminārs par energoefektivitātes pasākumiem

Lai sekmētu iedzīvotāju izpratni par daudzdzīvokļu un privātmājām energoefektivitātes uzlabošanas nozīmi, kā arī samazināt siltumenerģijas izmaksas, Europe Direct Dienvidlatgale centrs sadarbībā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldību, Augšdaugavas novada pašvaldību, valsts attīstības finanšu institūciju ALTUM un SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmumu” 2023. gada 12. decembrī Augšdaugavas novada Kultūras centrā “Vārpa” rīkoja skaidrojošu semināru “Ēku energoefektivitāte. Kā samazināt enerģijas izmaksas?”.

Pēc pagājušā gada datiem, rēķinot uz 10 tūkstošiem iedzīvotāju, Rēzekne valstspilsētu konkurencē ieņem otro vietu renovēto namu skaita ziņā, atpaliekot tikai no Liepājas, bet apsteidzot Rīgu, Jelgavu, Ventspili, Jūrmalu un Daugavpili. Pārliecinoši visvairāk nosiltināto māju Rēzeknē apsaimnieko “Rēzeknes namsaimnieks”, kura līdzšinējais vadītājs bija Augšdaugavas novada domes izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Pasākumā klātesošie tika informēti par aktuālām energoefektivitātes aktivitātēm Latgalē, par to vai atmaksājas daudzdzīvokļu ēku atjaunošana, Eiropas Savienības un valsts atbalstu energoefektivitātes pasākumiem, kā arī pašvaldību piedāvātām atbalsta iespējām energoefektivitātes paaugstināšanai.

Savukārt, ALTUM Latgales reģiona vadītāja Vita Pučka klātesošos informēja par Attīstības finanšu institūcija ALTUM uzsākto valsts atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai.

Semināra prezentācijas:
ALTUM finansējuma iespējas daudzdzīvokļu namu atjaunošanā.
Rēzeknes valstspilsētas piemērs dzīvojamo namu energoefektivitātes uzlabošanā