Rēzeknes pilsētas svētkos atgriežas mākslu festivāls “neskarts”

Pagājušā gada izskaņā Rēzeknē norisinājās pirmais labdarības mākslas bazārs “neskarts”, kas izpelnījās reģionāla mēroga uzmanību, sniedza iespēju jaunajiem Rēzeknes mākslas talantiem sevi parādīt plašākai publikai, savukārt iedzīvotājiem – iegādāties komercijas vēl neskartu mākslu. Ņemot vērā ziemas bazārā pieredzēto maģiju, pasākuma organizatori turpina aizsākto tradīciju un ielūdz ikvienu Rēzeknes pilsētas svētku viesi sestdien, 5. augustā, no plkst. 11.00 kopīgi svinēt nu jau visa Latgales reģiona jauno mākslu pirmajā Mākslas festivālā “neskarts”.

“neskarts” pasākumu koncepts sevī iekļauj arī kādas neskartas vietas iedzīvināšanu ar mākslas palīdzību – šoreiz līdz nepazīšanai būs pārvērsta iepriekš džungļaini zaļā teritorija N. Rancāna ielas galā pie Rēzeknes upes (gar slimnīcu ejot lejup gājēju tilta virzienā). Festivāls tā apmeklētājiem bez maksas piedāvās mākslas tirdziņu, performances, diskusijas, radošās darbnīcas, atpūtas zonas, vides instalācijas, muzikālo programmu un citas aktivitātes.

Festivāla sirds un galvenais labdarības mērķis ir sniegt jaunajiem Latgales mākslas talantiem atbalstu – mākslas tirdziņu, kurā par ziedojumiem realizēt savus mākslas un dizaina darbus un pašiem sevi kā māksliniekiem prezentēt plašākai publikai. Jauno mākslinieku gleznas, zīmējumus, skices, skulptūras, dizaina priekšmetus un grafikas darbus tirdziņā iegādāties varēs no plkst. 11.00 līdz 19.00. Šoreiz mākslas andelē piedalīsies jaunie talanti no visas Latgales, tāpēc tā būs iespēja vienkopus ieraudzīt visa reģiona svaigāko, vēl komercijas neskarto mākslu un klātienē satikt pašus māksliniekus.

Visu dienu festivālā varēs piedalīties radošajās darbnīcās, baudīt performances, iesaistīties diskusijās par mākslu un veldzēties mākslā visapkārt. Astoņos vakarā tiks atklāta festivāla muzikālā programma, kurā līdz pat četriem rītā vēl komercijas neskarti jaunie mūziķi nodrošinās suģestējošu un gurnus izkustināt aicinošu atmosfēru. Pasākuma teritorijā varēs atrast arī ko gardu un slāpes veldzējošu.

Jaunie mākslinieki, mūziķi un pasākuma organizatori ielūdz ikvienu svinēt jauno Latgales mākslu un mākslu kā nebeidzamu procesu kopā!

Vairāk informācijas par festivālu un tā programmu var atrast “neskartsFacebook lapā, Instagram @neskarts.latgale kontā, zvanot +371 28395188 vai rakstot uz neskarts.lv@gmail.com. Mākslinieki vēl līdz 3. augustam var pieteikties dalībai tirdziņā, reģistrējoties šeit: forms.gle/KzzrJBqTckPVSXYVA

Festivālu organizē biedrība “Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs”. Pasākums nebūtu iespējams bez tā atbalstītājiem: Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”, SIA “Baibiņa”, SIA “ALBA-LTD”, SIA “Rēzeknes Gaļas Kombināts”, SIA “POLIGRĀFSERVISS”, SIA “GJ Grupa”, Viļānu Kultūras nama, Biedrības “Organic Synergies”, biedrības “Rēzeknes mākslinieku kopa” un personīgi Mārtiņa Kiščenko.

Evelīna Elksnīte