LIAA aicina biznesa ideju autorus pieteikties uz konsultācijām par produktu prototipu izstrādes programmu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju biznesa centrs (TBC) aicina pieteikties uz konsultāciju PROTOTECH programmā, lai novērtētu biznesa ideju atbilstību un sniegtu rekomendācijas pieteikumu sagatavošanā grantu saņemšanai. Labāko ideju autori šajā programmā varēs pretendēt uz atbalstu 15 tūkstošu eiro apmērā. Konsultācijas būs pieejamas no 11. janvāra un tās turpināsies līdz februāra vidum.

“Prototipu izstrādes programmas PROTOTECH mērķauditorija ir tehnoloģiju ietilpīgi mazie un vidējie uzņēmumi, jaunuzņēmumi, kā arī fiziskas personas – cilvēki, kas plāno uzsākt inovatīvu uzņēmējdarbību, izstrādāt, testēt un palaist tirgū jaunus zinātņietilpīgus produktus. Programmas pirmajā atlasē atbalstu saņēma 15 lieliskas idejas. Pārstāvētas bija tādas nozares kā bioloģisko resursu pārstrādē un aprites ekonomika,  biomedicīna un digitālā veselība, datu apstrāde un energoefektivitātes palielināšana, kā arī interesantas prototipēšanas idejas inženiersistēmu, iekārtu un ierīču veidošanā,” tā LIAA Tehnoloģiju biznesa centra vadītājs Andrejs Berdņikovs.

TBC izsludinātajās konsultācijas palīdzēs biznesa ideju autoriem novērtēt vai piedāvātais produkts atbilst vismaz vidēji zemai tehnoloģijai, vai to var attiecināt uz viedo specializāciju nozarēm. Tāpat tiks novērtēts kāds ir jaunā produkta vai pakalpojuma gatavības līmenis, kāda inovācija vai novitāte piemīt produktam. “Pirms izsludinām jauno grantu uzsaukumu, vēlamies tikties ar potenciālajiem pretendentiem, lai sniegtu nepieciešamo konsultatīvo atbalstu un pretendenti konkursā jau varētu startēt ar pārliecību, ka viņu produkts atbilst programmas kritērijiem,” tā A.Berdņikovs.

Konsultācijās iespējams uzdot sev interesējošus jautājumus par zinātņu ietilpīgu tehnoloģiju produktu vai pakalpojumu prototipu idejas atbilstību programmas atbalsta iespējām. Konsultācijas noritēs neformāli, ar TBC pārstāvjiem, kas labprāt uzklausīs un ieteiks noderīgus padomus, lai ideja un pieteikums ir konkurētspējīgs un potenciāls uz atbalsta saņemšanu.

Konsultācijas par savu produktu vai pakalpojumu idejas atbalsta saņemšanas iespējamību tiek uzsāktas 11. janvārī un tām var pieteikties platformā Konsultācija – prototipa izstrādes atbalstam | business.gov.lv – Valsts platforma biznesa attīstībai

Otrais uzsaukums jaunu produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādes aktivitātēm tiek provizoriski plānots februāra otrajā pusē, taču precīzāka informācija vēl sekos. Katrs projekts, kurš konkursa kārtībā kvalificēsies atbalstam, varēs saņemt atbalstu līdz 15 tūkstošiem eiro ar 100% atbalsta intensitāti.  Konsultācijas norisināsies līdz pat uzsaukuma beigām.

TBC finansē Norvēģijas finanšu instruments, sniedzot atbalstu divu miljonu eiro apmērā. TBC ir iekļauts LIAA Biznesa inkubatoru struktūrā, un tā mērķis ir sniegt atbalstu jaunajiem potenciālajiem uzņēmējiem, lai veicinātu biznesa ideju attīstību. Sadarbībā ar augstskolām, centrā tiks sniegts atbalsts pētniecībai, ideju attīstībai, prototipēšanai un Latvijas zinātnes sasniegumu pārvēršanai konkurētspējīgos uzņēmējdarbības projektos.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai. Vairāk par TBC un tā aktivitātēm var uzzināt šeit.