Ingas Gailes un kameransambļa “DuoRI” dzejas un mūzikas programma “Aiz robežas” skanēs Lūznavas muižā

2.aprīlī plkst. 15.00 Lūznavas muižā skanēs Ingas Gailes dzejas un kameransambļa “DuoRI” mūzikas programma “Aiz robežas”, aktualizējot tieši sieviešu radošo darbību un devumu Latvijas laikmetīgās mūzikas un literatūras kopainā.

Dzejniece Inga Gaile un mūziķes Rūta Īzāka-Mača (flauta) un Ilze Kundziņa (klavieres) mūzikas un dzejas mijiedarbībā ieskicēs mūsdienu Latvijas sievietes sajūtas laikā, kad iepriekš noteiktās robežas izzūd, rodas nepieciešamība no jauna definēt sievietes sūtību, izpausmes iespējas. Programmai izvēlēti dažādu paaudžu mūsdienu latviešu komponistu – sieviešu skaņdarbi: skanēs Mārītes Dombrovskas, Lindas Leimanes, Vinetas Līces, Rūtas Īzākas-Mačas, Selgas Mences, Indras Rišes un Renātes Stivriņas darbi. Ingas Gailes dzeja autores lasījumā būs spilgts notikums pats par sevi, tomēr dzeja arī mijiedarbosies ar mūziku, kontrastēs vai, gluži pretēji, skanēs vienā harmonijā, veidojot īpašu koncerta atmosfēru.

Inga Gaile ir Latvijā labi pazīstama dzejniece, prozaiķe un dramaturģe. Viņas dzeja novērtēta ar Klāva Elsberga un Ojāra Vācieša prēmiju, Annas Dagdas fonda un Dzejas dienu balvu. Par dzejoļu krājumu bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?” Ingai Gailei piešķirta Latvijas Literatūras gada balva. 2012. gadā saņēmusi Prozas lasījumu galveno balvu par stāstu “Piena ceļi”. 2016. gadā debitējusi romāna žanrā ar grāmatu “Stikli” sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. 2018. gadā klajā nācis dzejas krājums “Lieldienas”, otrais romāns “Neredzamie”, stāstu krājums “Piena ceļi”, 2019. gada nogalē – romāns “Skaistās”. Rakstnieces darbi tulkoti angļu, bengāļu, igauņu, lietuviešu, zviedru un citās valodās. Inga pārstāvējusi latviešu literatūru daudzviet pasaulē, tai skaitā ASV Kongresa bibliotēkas Nacionālajā grāmatu festivālā.

Ansamblis “DuoRI”: flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa kopā uzstājas kopš 2011. gada rudens, sniegti koncerti gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās, duets ir ieguvis godalgotas vietas vairākos starptautiskos kamermūzikas konkursos. Abas mūziķes ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolventes, papildinājušās SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmās Helsinkos un Ķelnē un meistarklasēs gan Latvijā, gan ārzemēs.

Ieejas maksa koncertprogrammā: 6,00 €.

Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs, internetā un uz vietas Lūznavas muižā.

Koncertprogramma Lūznavas muižā skanēs ar Rēzeknes novada pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Plašāk par muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā luznavasmuiza.lv. Muižas darbalaiks no 1. oktobra līdz 30. aprīlim ir katru dienu (izņemot pirmdienas, kad muiža apmeklētājiem slēgta) no 9.00 līdz 16.00. Muižas, muižas ekspozīciju un izstāžu, kā arī kapelas apmeklējums pieaugušajiem maksā 2,00 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 €. Muižas parks interesentiem pieejams bezmaksas visu diennakti.

Plašāka informācija:
Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv
luznavasmuiza.lv
facebook.com/luznavasmuiza