“GORS” kultūras notikumi decembrī

Decembrī Latgales vēstniecība GORS būs svinīgu notikumu bagāts. Gada izskaņas mēnesis tiks piepildīts ar graciozām baleta izrādēm, bērnu smieklu pilniem pasākumiem, kā arī skanīgiem un Ziemassvētku noskaņai veltītiem koncertiem. Lai gaišām domām pilni un sirsnīgi svētki!

BEZGALĪGĀS, ZILĀS DEBESIS. Lauras Feldbergas instalāciju izstāde
Līdz 28. janvārim, Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerija, bez maksas

Izstādes tēlus ietekmējis karš Ukrainā un konfliktsituāciju saasināšanās pasaulē. Izstāde “Bezgalīgās, zilās debesis” ir mākslinieciska reakcija nemierīgā laikā. Tā ir arī sava veida pretošanās šaubām un nedrošībai, trauksmei un bezcerībai. Tā ir skatīšanās augšup – uz bezgalīgo debesu dziļumu. Tā ir cerība uz drošām, mierīgām debesīm. Izstādes darbi veidoti, izmantojot aizsargtīklu veidošanas principus. Tikai mākslas darbos tiem nav sadzīviska, bet gan emocionāla, rituāla un arī iracionāla nozīme.

AR LATGALI DZIESMĀS UN SIRDĪ. Andris Baltacis un Dainis Skutelis
Piektdiena, 1. decembris 18.00, Lielā zāle  18,00 – 28,00 €

Latgalē dzimušās dziesmās un sirsnībā Latgalei veltītās melodijās vokālā duetā apvienojušies solisti Dainis SKUTELIS un Andris BALTACIS. Abi dzimuši, auguši un joprojām dzīvo un strādā Latgalē, un kurš gan vēl labāk var vēstīt latgalisko, ja ne paši.

MIKROFONA APTAUJAI 55 | Jubilejas koncerts
Sestdiena, 2. decembris 18.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

55 gadi! Ir pienācis brīdis atkal būt kopā – latviešu dziesmai un klausītājam. Mums visiem. Lai atcerētos, veldzētos, baudītu, priecātos… Krāšņs “Mikrofona” aptaujas 55 gadu jubilejas koncerts ar latviešu estrādes leģendām un spilgtākajiem jaunās paaudzes māksliniekiem uz vienas skatuves. Koncertu vadīs leģendārie Latvijas radio raidījumu vadītāji – Gunārs Jākobsons un Lia Guļevska.

PIFA ZIEMASSVĒTKI. Muzikāla izrāde
Svētdiena, 3. decembris 12.00, Lielā zāle  10,00 – 12,00 €

aizraujoša muzikāla Ziemassvētku izrāde, kuras laikā skatītāji uzzinās, kā gada skaistākajiem svētkiem gatavojas Pifs, Herkuless, krustmāte Agate, krusttētiņš Tontons, Dudū un Pele. Izrādē skan Jāņa Petera un Ivara Vīgnera leģendārās dziesmas. Lomās – Edgars Lipors, Jānis Skanis, Laila Kirmuška, Jānis Kirmuška, u.c.

KAPTEIŅA GRANTA BĒRNI. Muzikāla izrāde
Svētdiena, 3. decembris 14.00, Lielā zāle 12,00 – 20,00 €

Dodies piedzīvojumiem bagātā bezgalīgā ceļojumā apkārt visai pasaulei. Kāp uz “Dunkana” klāja un kopā ar stāsta varoņiem seko nedaudzajiem pavedieniem, meklējot pazudušo Kapteini Grantu! Izjūti satraukumu, bailes un mīlestību. Piedzīvo uzticību un nodevību. Ļaujies Imanta Kalniņa mūzikas burvībai un vieglajai noskaņai. Ieklausies Knuta Skujenieka dzejas rindās, kas atklāj varoņu iekšējo pasauli.

NĀC LĪDZĀS ZIEMASSVĒTKOS! Labdarības koncerts
Piektdiena, 8. decembris 19.00, Lielā zāle 15,00 – 25,00 €

Labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! koncerts ir viens no gaidītākajiem un emocionālākajiem koncertiem Latvijas Ziemassvētku notikumu virknē. Šī gada koncerts būs ļoti krāšņs un ar kuplu lielu un mazu mākslinieku piedalīšanos – LNO solistes Ilona Bagele, Jūlija Vasiļjeva, dziedātāji Marija Naumova, Nauris Puntulis, Dainis Skutelis, Ingus Ulmanis, Kristīne Prauliņa, meistarīgā etnogrupa Tautumeitas, grupa Audiokvartāls. Kopā ar profesionāļiem uzstāsies talantīgie bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām – laureāti, kuri sevi spilgti apliecinājuši festivālā Nāc līdzās! 2023.gadā.

KAM BAIL NO VIRDŽĪNIJAS VULFAS. Valmieras Drāmas teātra izrāde
Sestdiena, 9. decembris 17.00, Lielā zāle  16,00 – 22,00 €

Kādā vēlā vakarā Džordžs un Marta, laulāts pāris pusmūžā, uzaicina ciemos universitātes kolēģi un viņa jauno sievu. Sākas dzīres, mīlestības un naida spēles, kuru noteikumus Džordžs un Marta ievēro kā svētu rituālu. Nežēlīgas asprātības, ar kurām apmainās nama saimnieki, negaidīti nomaina šķietami patiesi mīlestības atplaiksnījumi.

PATIEŠĀM PRIECĪGI ZIEMASSVĒTKI. IGO
Piektdiena, 15. decembris 19.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

Igo un viņa skatuves kolēģu Ziemassvētku koncerts būs raiba satikšanās svētku vakarā. Būs arī kas visai nopietnais, taču būs arī smieklīgais, jautrais un negaidītais. Visnegaidītākais, pēc Igo domām, varētu būt tas, ka viņš koncertos spēlēs vairākus mūzikas instrumentus. “Kopā ar taustiņintrumentālistu Jāni Strazdu, kontrabasistu Aivaru Meijeru un Ivaru Kalniņu, kurš muzicēs uz perkusijām, mēs koncertam piešķirsim plašu skanējuma amplitūdu.”

PRIECĪGĀKIE ZIEMASSVĒTKI. Baritoni. Koncerts
Sestdiena, 16. decembris 19.00, Lielā zāle 12,00 – 25,00 €

Svētku koncertprogramma veidota no Tavām mīļākajām ziemassvētku dziesmām, lai katrs klausītājs noķertu patiesu ziemassvētku sajūtu. Būs interesantas aranžijas un aizraujoši dueti! Tiks prezentēta arī koncerta tituldziesma ar nosakumu “Priecīgākie ziemassvētki nāk!”

VIENS PATS MĀJĀS ZIEMASSVĒTKOS. Ģimenes izrāde
Svētdiena, 17. decembris 16.00, Lielā zāle 12,00 – 20,00 €

Mūsdienās “Viens pats mājās” ierindojas Ziemassvētku populārākajā klasikā. Daudziem tā ir sena tradīcija – kad tuvojas decembris, tad jāskatās “Viens pats mājās”, tālab Latvijas teātru aktieri, iedvesmojoties no visiem zināmās filmas, nolēmuši pirmo reizi veidot jaunu muzikālu un multimediālu izrādi “Viens pats mājās Ziemassvētkos”, kur notikumi risināsies tepat Latvijā – decembrī, Latvijas ģimenēm radot neatkārtojamu Ziemassvētku gaidīšanas sajūtu.

BRĪNUMU GAIDOT. Latvijas Radio bigbends, Daumants Kalniņš, Rīgas Doma zēnu koris
Piektdiena, 22. decembris 18.00, Lielā zāle 10,00 – 14,00 €

Ar koncertprogrammu “Brīnumu gaidot” Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē uzstāsies Daumants Kalniņš, Latvijas Radio bigbends un Rīgas Doma zēnu koris. Kopā izpildot kompozīcijas dažādos aranžējumos, starp tām, pazīstamas latviešu Ziemassvētku dziesmas un ne tikai!

TUTAS JAUNĀ GADA KONCERTUZVEDUMS. “3, 2, 1, UN LECAM IEKŠĀ!”
Sestdiena, 23. decembris 12.00, Lielā zāle 13,00 – 27,00 €

Lai tiktu pie dāvanas, katrs koncerta dalībnieks, Tuta, Lapsa, Feneks, Āpsītis, rādīs, ko māk.  Neizpaliks arī Jaungada nakts pārsteigumi – skatītājus gaida balets, burvju triki, rotaļas un liela jautrība. Skanēs gan bērnu iemīļotās dziesmiņas no raidījuma “Tutas lietas”, gan pasaulslaveni svētku skaņdarbi. Kopā ar Tutu un viņas rotaļu biedriem par svētku noskaņu rūpēsies iemīļotais lielisko mūziķu ansamblis. Visi viņi deg nepacietībā jau atkal satikt savus mazos draugus, “Tutas lietu” fanus.

DONS KIHOTS. Sofia Festival Ballet
Otrdiena, 26. decembris 16.00, Lielā zāle 20,00 – 35,00 €

Ar košām krāsām, scenogrāfiju un pārdomātu horeogrāfiju piepildītu baletu “Dons Kihots” Latvijas publikai prezentēs bulgāru baleta trupa “Sofia Festival Ballet”, kas jau daudzus gadus priecē skatītājus visā pasaulē ar savu meistarību. Deju kolektīvā ir izcili dejotāji no Bulgārijas, Norvēģijas, Maķedonijas, Rumānijas un citu valstu nacionālajiem operas un baleta teātriem.

GAISMAS SPĒLES. Linda Leen. Ziemassvētku koncerts
Trešdiena,  27. decembris 19.00, Lielā zāle 25,00 – 35,00 €

Ar īpašu Ziemassvētku programmu balsīm, ģitārai un ērģelēm, šī gada decembrī mūziķe Linda Leen un draugi aicina uz koncertsēriju Latvijas baznīcās un ērģeļotajās koncertzālēs. Programmā “Gaismas spēles” iekļauta gan pazīstama Ziemassvētku mūzika, gan arī tāda, kas būs kā negaidīts pārsteigums klausītājiem šajā svētku laikā.

TEV TUVUMĀ. Ziemassvētku koncerts
Ceturtdiena,  28. decembris 19.00, Lielā zāle 15,00 – 30,00 €

Jauns gads, mūziķu apvienībai TEV TUVUMĀ pievienojies pa kādam jaunam dalībniekam, ierakstīta pa kādai jaunai oriģinālkompozīcijai. Arī šogad kļūt gaišākiem, garīgākiem un iejūtīgākiem pret līdzcilvēkiem aicinās – Aija ANDREJEVA, Marts Kristiāns KALNIŅŠ, Jānis ŠIPKĒVICS, Jānis AIŠPURS, Līva KALNIŅA, Kristiāna STIRĀNE, Elvijs BUŠS, Jānis MILTIŅŠ, Valters SPRŪDŽS, Agate OZOLIŅA un Kaspars KURDEKO.

LAI LAIME NEPĀRIET 2024. Vecgada šovs. Labvēlīgais Tips
Sestdiena, 30. decembris 19.00, Lielā zāle 20,00 – 40,00 €

“Labvēlīgais tips” aicina godam aizvadīt Melnā Ūdens Truša un vēl godīgāk sagaidīt Zaļā Koka Pūķa gadu. Grupa ienesīs prieka dzirksti katra sirdī, un dos decembrī tik nepieciešamo C un D vitamīna devu, turklāt ar komfortu – labi apkurinātās un nosiltinātās Latvijas koncertzālēs.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.

Plašāka informācija:

Santa Kļaviņa
Latgales vēstniecība GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”)
Mārketinga speciāliste
E-pasts: gors.vestis@rezekne.lv, santa.klavina@rezekne.lv,
Mob. tālr.: +371 29695069
latgalesgors.lv