Daugavpilī norisināsies „Latgales Folkloras skolas 2023”

No 27. oktobra līdz 10. decembrim Daugavpils Vienības nama Tradīciju mājā (Rīgas ielā 22a, ieeja no Saules ielas puses) jau 9.reizi norisināsies „Latgales Folkloras skola 2023”.

Folkloras skolas ietvaros notiks dažādas meistarklases un nodarbības, kuru mērķis ir Latgales kultūrvides, vērtību un tradīciju saglabāšana un attīstība.

Šoreiz interesentiem būs iespēja pedagoģes Zanes Šmites vadībā uzzināt par tradicionālo dziedāšanu, mandolīnas spēli mācīs Ilze Grunte, ar galvenajiem mazo bungu jeb „bubyna” spēles principiem iepazīstinās Zane Dukaļska, savukārt Agate Rapa atklās etnogrāfiskās kokles skanējuma burvību.

Lai piedalītos meistarklasēs un nodarbībās, lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29118992. Vietu skaits ir ierobežots. Dalība – bez maksas.

Kā norāda „Latgales Folkloras skolas 2023” rīkotāji: „Jaunu pavērsienu tradicionālās kultūras apguves organizēšanā Latgalē atnesa 2014. gads, kad, pateicoties Latgales kultūras programmas atbalstam, pirmo reizi notika Latgales folkloras skolas nodarbības. Mums ir patiess prieks, ka šo gadu laikā meistarklases un nodarbības ir apmeklējuši daudzu Latgales pašdarbības kolektīvu vadītāji, kas pēc tam nodod zināšanas savu kolektīvu dalībniekiem, kultūras darbinieki, bērnu dārzu audzinātāji un skolotāji, kā arī citi interesenti no dažādām Latgales pilsētām un novadiem.”

„Latgales Folkloras skola 2023” tiek rīkota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un biedrības “Latgales reģiona attīstības aģentūra” piešķirto atbalstu.

Papildu informācija:
DVPI „Vienības nams”
Latviešu un latgaliešu kultūras centrs
t.: 654 26691