Balvu novada svētki 2023! 12.-16. jūlijs

No 12. līdz 16. jūlijam svinēsim Balvu novada svētkus, Dziesmusvētkiem – 150, Viļakai – 730 un Balviem – 95.

Novada svētku nedēļa sāksies 12.jūlijā ar Otrajām novada pilsētu un pagastu sporta spēlēm, kuras norisināsies Krišjāņu pagastā, jo krišjānieši bija tie, kuri izcīnīja pirmo ceļojošo kausu, kas nozīmēja to, ka šogad visi brauc ciemos pie viņiem.

Jauniešu vakars 13.jūlijā sāksies ar velobraucienu pa Balvu pilsētu, bet vēlāk Balvu Kultūras un atpūtas centrā būs muzikālās apvienības  M.Sencis & Grandmasters Neons koncerts un diskotēka.

Tikmēr 14.jūlija rīts Balvos sāksies sportiskā noskaņā, jo Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumos norisināsies Atzeles 3×3 basketbola līgas 2.posmu, pēcpusdienā Balvu Novada muzejā ikviens tiek aicināts uz Elitas Eglītes Keramikas izstādes atklāšanu, bet vakarā uz dziedātājas  Aleksandras Špicbergas un ģitārista Vladimira Kudrinsa koncertu Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā.

Balvu novada svētku darbīgākajā dienā, 15.jūlijā, aicinām apmeklēt  Lauku labumu tirdziņu un palutināt sevi ar ko garšīgu un atspirdzinošu kādā no ielu kafejnīcām, vai pavērot, kā norisinās “Atklātais  Latvijas Mamanet pludmales turnīrs Balvi OPEN 2023”. Parkā pie vēja zvaniem varēs baudīt folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu, kapelu,  mazākumtautību kolektīvu sadziedāšanos un mazo un lielo novadnieku radošās izpausmes dziesmā un dejā. Bērni tiks aicināti piedalīties sporta spēlēs “Pārvērt pārdrošību par drošību!”, kā arī izkustēties koncertuzvedumā visai ģimenei kopā Koko un Riko.

Šogad, svinot Dziesmusvētkiem 150 gadadienu, arī Balvu pilsētas ielās būs iespēja vērot Svētku gājienu, kurā piedalīsies Balvu novada pašdarbības kolektīvi, kuri būs piedalījušies Dziesmusvētkos.

Kopā ar Dailes teātra aktieru ansambli “ILGA” ikvienam būs iespēja baudīt Dziesmusvētku atskaņu  koncertu  “KOPĀ AUGŠUP. VĒLREIZ” Balvu novada pašdarbības kolektīvu izpildījumā, kā arī sumināt Balvu novada labāko darbu darītājus, bet vēlāk Balvu pilsētas estrādi pieskandinās grupa “Labvēlīgais Tips”. Vakars noslēgsies ar balli, kurā spēlēs grupa “Nakts vīzija”.

Ja novada svētki sākās sportiskā gaisotnē, tad tie tā arī noslēgsies – paši izturīgākie svētdien, 16.jūlijā, vēl spēkosies turnīrā “Pludmales volejbola karalis – 2023”.

Tiksimies Balvu novada svētkos no 12. līdz 16. jūlijam! 

 

Sīkāka pasākumu programma:
Balvu novadu pašvaldība