1. jūlijā Lūznavas muižā atklāsim mākslinieces Anda_abstract gleznu izstādi “OĀZE”

1.jūlijā plkst. 13.00 Lūznavas muižā (Lūznavā, Pils ielā 8, Rēzeknes novadā) atklāsim jaunās mākslinieces, abstraktā ekspresionisma pārstāves Anda_abstract gleznu izstādi “OĀZE” par īpašām vietām oāzēm. Izstāde apskatāma no 1. jūlija līdz 13. augustam. Izstādes atklāšanas pasākums – bezmaksas.

Izstādes galvenā tēma oāze – tā ir vieta tuksnešainā apvidū ar ūdens avotu un augiem nelielā teritorijā. Oāzes ir visur un mums katram sava, tās ir gan dabā, gan cilvekā.

Anda_abstract jaunā gleznu sērija – oāze, kurā ietilpst dažāda formāta darbi, ir ieturēta vienotā krāsu noskaņā un dominē melnais, tirkīzzaļais un zelts. Darbu nosaukumi raksturo noskaņu: Oāze lietū, Oāze tuksnesī, Oāze ziedos, Oāze saulē, Oāze vējā.

Īpaši Lūznavas muižai Anda_abstract ir uzgleznojusi lielformātu (150×100 cm, a/a) “Oāze vējā”, darbā izmantoti pieci dažādu nokrāsu zelta toņi, kombinējot zilās un melnās krāsas vairākos slāņos, kas rada īpašu faktūru, turklāt gaismā zelta toņi mainās. “Zelts ļoti piestāv skaistajai Latgales pērlei, kas ir greznā Lūznavas muiža!” – tā māksliniece Anda_abstract par savu radīto lielformātu.

Māksliniece ar dabas norisēm raksturo cilvēka iekšējo izjūtu pasauli un pārdzīvojumus, zemapziņu, kur ir prieks, skumjas, ilgas. Oāze ir katram sava, īpaša vieta, kur rast mieru un atpūtu no ikdienas steigas.

Visi Anda_abstract darbi ir www.digitalartjump.com mājas lapā. DAJ ir vēl viens Anda_abstract projekts, tas ir digitālais lēciens mākslā!

Papildus info:
www.ungurmuiza.lv
FB anda_abstract @anda_abstract
FB digitalartjump @digitalartjump
www.buvniekupadome.lv rakstu krājums 2022/augusts/nr.3
@anda_abstract
Sagatavoja: Socialgurulab
socialgurulab@gmail.com
tel. 29168525

Plašāk par Lūznavas muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā luznavasmuiza.lv. Muižas darbalaiks vasaras sezonā – no 1. maija līdz 30. septembrim – katru dienu (izņemot pirmdienas) no 10.00 līdz 18.00. Muižas, muižas ekspozīciju un izstāžu, kā arī kapelas apmeklējums pieaugušajiem maksā 2,00 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 €. Muižas parks interesentiem pieejams bezmaksas visu diennakti.

Plašāka informācija:
Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv
luznavasmuiza.lv
facebook.com/luznavasmuiza