Tiks atkāta izstāde „Starpgalaktiku… un starp mums…”

2022. gada 14. februārī plkst.17.30 Augšdaugavas novada Naujenes kultūras centrā (Muzeja iela 6, Lociku ciems) biedrība „RAXTU SĒTA” aicina uz tekstilmākslas izstādes „…Starpgalaktiku… un starp mums…” atklāšanu. Izstādē būs apskatāmi Olgas Kuzminas un Intas Uškānes darbi, kas tapuši kā dāvana pašām sev un biedrībai piecu gadu pastāvēšanas jubilejā.

Izstāde ir mēģinājums radīt kaut ko nebijuši neparastu un parādīt, ka ar tradicionālām metodēm var izveidot arī kaut ko netradicionālu. Olga Kuzmina par darba procesu un tēmu stāsta: „Šajā pandēmijas laikā cilvēks brīžiem jūtas kā nonācis bezsvara stāvoklī vai pat pilnīgākā vakuumā, tāpēc kosmosa tēma, manuprāt, ir ļoti piemērota šī brīža realitātei. Nesen ar Intu sapratām, ka apmēram deviņus mēnešus abas dzīvojām „savā kosmosā”. Beidzot esam gatavas to parādīt arī citiem.” Inta Uškāne atzīstas, ka „izstādes ideja un tēma mums izkristalizējās diezgan ātri, taču nosaukums tik ātri rokās nedevās. Tika sarīkota pat neliela nosaukumu prāta vētra radu un draugu lokā. Beigās uzvarēja mana dēla Matīsa piedāvātais nosaukums, kas vienlaicīgi mūs aizved starpgalaktiku telpā un tajā pašā laikā saglabā cilvēciskās attiecības”.

Kosmiskas domas un idejas 2021. gadā virmoja ne tikai Naujenes, bet arī Višķu pusē, tāpēc otro izstādes daļu veidos Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi no modes skates kolekcijas „Kosmoss. Planētas. Visums”, pasniedzējs Valdis Grebežs.

Paldies par atbalstu izstādes rīkošanā arī Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolai „Saules skola”, direktorei Ingunai Kokinai.

Ieeja izstāžu telpā tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (ID karte vai pase). Lūdzam ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.