Skolēni ēnoja robežsargus

Foto: D.Zariņa, VRK

Š.g. 6.aprīlī, kad visā Latvijā norisinājās ēnu diena, skolēni no Rēzeknes, Daugavpils, Ludzas un Jēkabpils ēnoja robežsargus Valsts robežsardzes koledžā. Ēnotāju lielāko interesi izraisīja kinologa dienests, daudzi izvēlējās izzināt kadetu mācību gaitas un sekot mācību rotas komandiera dienesta gaitām.

Skolēnu diena Valsts robežsardzes koledžā sākās no rīta apskates un izvades ierindas laukumā. Tad kopā ar kadetiem ēnotāji mācījās soļot, vingroja, apskatīja specializētas mācību auditorijas un iemācījās atpazīt viltotus dokumentus. Prieku skolēniem sagādāja dalība kucēnu sākotnējā apmācībā. Skolēniem bija iespēja apskatīt ieročus, robežsardzes speciālos un tehniskos līdzekļus, kā arī pielaikot trauksmes grupas ekipējumu. Skolēniem paveicās arī apmeklēt robežsardzes muzeju, kur viņi iepazinās ar robežsardzes izveidošanas vēsturi. Ēnotāji uzdeva daudz jautājumu gan par mācību iespējām Valsts robežsardzes koledžā, gan dienestu Valsts robežsardzē, uz kuriem saņēma izsmeļošas atbildes.

Skolēni apzinās, ka šobrīd vēl vairāk kā jebkad ir aktuāls jautājums par valsts robežas drošības nodrošināšanu, un plāno saistīt savu nākotni ar dienestu iekšlietu jomā. Ēnu dienas ietvaros iegūtas zināšanas par robežsarga profesiju un dienesta specifiku atvieglos skolēniem izvēlēties savu nākotnes darbības jomu.

Informāciju sagatavoja: Diāna Deņisova, Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze, tālrunis 64603680, 26551139, e-pasts:diana.denisova@rs.gov.lv