Sācies «Kilograms kultūras» fināla balsojums. Atbalsti kultūrvietu – Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs!

Foto: LTV/Mārcis Gaujenietis

17. janvārī paziņoti sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2021” Ziemas balsojuma uzvarētāji un atklāts fināla balsojums. Līdz 26. janvāra pulksten 23.59 iespējams balsot par nominantiem deviņās kategorijās. Balvas ieguvējus noskaidros svinīgajā balvas “Kilograms kultūras” pasniegšanas ceremonijā 19. februārī, ko tiešraidē varēs vērot LTV1, REplay.lv un LSM.lv, klausīties – LR1 un LR3 “Klasika”.

Balsot par favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo mediju profilu.

Balvas nominantus – oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus – sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija izvirzīja astoņās kategorijās, bet skatītāji un klausītāji izvēlējās trīs balsojumos – 2021. gadā notika Pavasara un Rudens, savukārt 14. janvārī noslēdzās Ziemas balsojums. Ikvienam devītajā kategorijā “Mana kultūrvieta” visa aizvadītā gada garumā bija iespēja izvirzīt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu.

Kategorijā “Mana kultūrvieta” pieteiktas un skatītāju balsojumam nodotas 36 kultūras norišu vietas – lielākas un mazākas, gan pavisam nesen atklātas, gan ar gadu desmitiem nostiprinātām tradīcijām. Zīmīgi šim laikam, ka sarakstā ienākušas arī tādas kultūrvietas, kas fiziski nav apmeklējamas, bet piedāvā laiku pavadīt un kultūru piedzīvot digitālajā pasaulē. Kā trāpīgi pamatojis viens no cilvēkiem, kas balsojumam izvirzīja savu kultūrvietu – “arī vietne ir vieta”. Līdzās virknei fizisku kultūrvietu visā Latvijā balsojumam nodotas arī vietnes Periodika.lv, Redzidzirdilatviju.lv un raidījums “Teātris.Zip”.

“Šis pandēmijas gads bijis pilns ar negaidītiem pavērsieniem. Bija brīži, kad kultūra klātienē nebija pieejama, bet tad pēkšņi – izrāžu, koncertu, izstāžu un pasākumu pārprodukcija… Nevienmērīgs piedāvājums un reizē apbrīnojami plašs notikumu spektrs – līdzās klasiskiem kultūras pasākumu formātiem, sarakstā ir iekļuvis arī žurnāls, seriāls, sienas gleznojums jeb murālis, tiešsaistes koncerts un klausāmizrāde. Formātu un formu daudzveidība. Ļoti neraksturīgi, ka “Notikuma” kategorijā ir iebalsoti trīs dažādi mūzikas notikumi,” norāda žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

2021. gada “Kilograms kultūras” Fināla balsojums veicams šeit

Latgales plānošanas reģiona aicina atbalstīt ar savu balsojumu Daugavpils Marka Rotko mākslas centru!

Šogad tieši Rotko centrs aktīvi iestājās par muzeju, galeriju un citu kultūrtelpu pieejamību drošai apmeklēšanai. Laikā, kad lielveikali bija vaļā un cilvēki drūzmējās pie mandarīnu stendiem un kases zonā, muzeji, galerijas un mākslas telpas palika tukšas. Šajā periodā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs uzsāka akciju “Māksla skatlogā”, kas pievērsa uzmanību nepieciešamībai pēc tiešas un nepastarpinātas mākslas pieredzes. Laikā, kad jau bija novērojamas būtiskas izmaiņas sabiedrības mentālajā veselībā, pieauga spriedze un potenciālie vardarbības draudi, Rotko centrs īsteno akciju “Izlādes-uzlādes siena”. Un citas akcijas.