23.augustā Ludzā notiks valdības izbraukuma sēde

Ludzas pilsētas skats no augšas/ Foto:Ministru kabinets

Ludzā 23.augustā plānota Ministru kabineta izbraukuma sēde, lai diskutētu gan par Latgales reģionam aktuālajiem jautājumiem, kā arī lemtu par kārtējā sēdē izskatāmiem tiesību aktu projektiem.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, kad Latvijas kaimiņvalstis Krievija un Baltkrievija īsteno agresīvu politiku un turpina karu Ukrainu, valdība ir nolēmusi rīkot izbraukuma sēdi Ludzā, lai uzrunātu reģiona šā brīža aktuālos jautājumus, turpmāko reģiona attīstību un pierobežas pašvaldību gatavību dažāda veida nākotnes izaicinājumiem. Jau vairāku valdību darbā ir pievērsta pastiprināta uzmanība Latgales reģiona izaugsmei, lai veicinātu līdzsvarotu reģionālo attīstību.

Pašlaik tiek veidota valdības izbraukuma sēdes darba kārtība, iekļaujot tajā ziņojumus par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītās valdības īstenoto uzdevumu un plānu ietekmi uz Latgales reģionu investīciju piesaistes, reformu īstenošanas un attīstības jomās. Par darba kārtības saturu informēsim atsevišķi.

Valdības sēdē klātienē Ludzā piedalīsies premjerministrs, nozaru ministri, Ludzas novada domes priekšsēdētājs un Latgales plānošanas reģiona padomes priekšsēdētājs, aicināti arī Latgales novada pašvaldību vadītāji. Savukārt attālināti sēdei pieslēgsies ministriju valsts sekretāri, nozaru eksperti, valdības sociālo partneru pārstāvji u.c. Attālinātam sēdes apmeklējumam aicināti pieslēgties arī Latgales novada pašvaldību deputāti.

Valdības izbraukuma sēdes sākums paredzēts plkst. 11.00. Kā vienmēr, sēdei būs nodrošināta arī tiešraide Ministru kabineta mājaslapā www.mk.gov.lv/tiesraide.

Iepriekšējā valdības izbraukuma sēde norisinājās 2019.gada 12.novembrī Alūksnē, savukārt Covid-19 pandēmijas laikā šādas sēdes netika rīkotas. Pirms tam 2017.gada 16.maijā izbraukuma sēde organizēta Daugavpilī, 2016.gada 16.novembrī – Liepājā. Šādas sēdes rīkotas arī vēl senāk citās Latvijas pilsētās.

Ilze Pavlova, Komunikācijas departamenta vadītāja, Tālr. 67082905, E-pasts ilze.pavlova@mk.gov.lv