Rēzeknes novada SAC “Malta” klienti iedzīvojušies renovētajās telpās

Pagājuši jau vairāk nekā divi mēneši kopš Rēzeknes novada sociālās aprūpes centra (SAC) struktūrvienības “Malta” klienti atkal atgriezušies savā mītnes vietā – Klāras Kondrovas ielā 2, Maltā – divstāvu ēkā, kas pirms vairākiem gadiem renovēta no ārpuses, bet tagad piedzīvojusi vērienīgu remontu arī iekštelpās. Kosmētiskais remonts tika veikts divās kārtās – vispirms izremontētas četras sanitārās telpas, no kurām divas ir pielāgotas klientiem ar funkcionāliem traucējumiem, savukārt viena sanitārā telpa – darbiniekiem. Otrajā kārtā tika izremontēti pirmā un otrā stāva gaiteņi, klientu istabas un dažādas papildu telpas – klientu virtuve, izolators un medicīnas darbinieku kabinets, kopā izremontētas 22 istabiņas. 

Pašlaik sociāla aprūpes centra struktūrvienībā “Malta” dzīvo 39 iemītnieki, visi ir Rēzeknes novada iedzīvotāji. SAC vadītāja Natālija Bernāne pastāstīja, ka klienti esot ļoti apmierināti ar paveikto: “Ja iepriekš istabiņās dzīvoja pa trim un pa četriem cilvēkiem, tad tagad istabiņas ir paredzētas diviem, trim un pat vienam klientam, turklāt katra no tām ir personificēta – pie durvīm atrodama “šiltīte” ar iemītnieku vārdiem.” Tāpat katra istaba tagad aprīkota ar jaunām daudzfunkcionālām gultām, galdiņiem, skapjiem, televizoriem. Tagad klientiem būs pieejama arī kopēja virtuve, kur viņi varēs izdzert tēju, satikties ar radiniekiem un kopā pavadīt laiku.

“Remonts 1960. gadu sākumā celtajā ēkā tika gaidīts jau sen, jo laika gaitā telpas bija nolietojušās – keramikas flīzes vietām nobirušas, dušās nebija ventilācijas, krāsa un apmetums lobījās nost,” situāciju pirms remonta apraksta SAC struktūrvienības “Malta” vadītāja un sociālā darbiniece Anna Beitāne. Taču lielākais izaicinājums bija psiholoģiski sagatavot centra iemītniekus pārmaiņām, jo no pagājušā gada pavasara uz remonta laiku klienti tika izmitināti Maltas vidusskolas dienesta viesnīcā. “Visu laiku uzturēju saikni ar iemītnieku ierasto mājvietu – stāstīju par remonta gaitu, par izmaiņām, rādīju fotogrāfijas, kas notiek centra telpās.”

Plašie remontdarbi izmaksāja 125 tūkst. Eur (bez pvn), savukārt aprīkojums – gultas, funkcionālie galdi un skapīši – vēl 95 tūkstošus Eur (bez PVN). Aprīkojums par šo naudu iegādāts arī pārējām Rēzeknes novada sociālās aprūpes centra struktūrvienībām (“Strūžāni” un “Pilcene”). Visas remontdarbu un aprīkojuma izmaksas segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Madara Bērtiņa, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Natālijas Bernānes foto