Piešķir līdzfinansējumu Augšdaugavas novada grantu konkursa uzvarētājiem

Marta sākumā Augšdaugavas novadā tika izsludināts konkurss par grantu piešķiršanu topošo un jauno uzņēmēju projektiem 2022. gadā. Pirmajā kārtā tika iesūtīti 12 pieteikumi. Speciālā komisija, izskatot pieteikumus, otrai kārtai virzīja desmit no tiem, bet divus atzina par neatbilstošiem konkursa nolikumam.

Otrajā kārtā, kas norisinājās 13. maijā tika prezentētas topošās biznesa idejas. Lielākā daļa no pieteikumiem bija saistīta tūrismu un aktīvo atpūtu, taču tika prezentētas arī dažādu produktu ražošanas idejas.

9. jūnijā Augšdaugavas novada domes sēdē deputāti apstiprināja konkursa rezultātus, ka arī atbalstīja līdzfinansējuma piešķiršanu Grantu konkursa uzvarētājiem:

  • SIA “Supreme” idejai tūrisma objekta izveidei “Ziedu māja” Bebrenes pagastā 4000 eiro apmērā;
  • Vladislavam Čižikam, piesķirot 3940 eiro restorāna “Mežonīgās vakariņas nestandarta vietās” īstenošanai Tabores pagastā;
  • SIA “Laibas” tika piešķirts grants 4000 eiro apmērā pārdošanas namiņa īstenošanai Kalkūnes pagastā;
  • Artūram Ciršam, piršķirot grantu 3701 eiro apmērā projekta “Veselīgu suņu gardumu ražošana” īstenošanai Maļinovas pagastā.

Konkursa mērķis ir popularizēt uzņēmējdarbību, sekmēt jaunuzņēmumu izveidi un attīstību, popularizēt to radītus produktus un pakalpojumus, ka arī sekmēt saimniecisko darbību Augšdaugavas novadā, tādējādi stimulējot jaunu, inovatīvu komersantu veidošanos, un veicot esošo uzņēmumu inovatīvu attīstību Augšdaugavas novada administratīvajā teritorijā.

Kopējais granta apjoms ir 16 000 eiro. Viens saņēmējs nevar saņemt vairāk kā 4000 eiro. Grantu konkursā var pieteikties fiziskas vai juridiskas personas, kas plāno vai jau īsteno projektus Augšdaugavas novadā. Konkursu parasti ik gadu izsludina pavasarī. Aktuālajai informācijai par Grantu konkursu ikviens var sekot Augšdaugavas novada mājaslapā, sadaļā “Uzņēmējdarbība”.

Fotogalerija no grantu konkursa ideju prezentēšanas ir šeit.

Informāciju sagatavoja
Augšdaugavas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciālists Dainis Bitiņš