No 1. maija bezmaksas sabiedriskais transports tiks ieviests maršrutā Ludza–Blonti–Degļeva

Lai paaugstinātu sabiedriskā transporta pieejamību un veicinātu iedzīvotāju pārvietošanos ar reģionālo maršrutu autobusiem, no 2022. gada 1. maija bezmaksas sabiedriskais transports tiks ieviests maršrutā Nr.6572 Ludza–Blonti–Degļeva. Bez maksas tiks nodrošināti visi šī maršruta reisi. Tādējādi šobrīd tas tiek nodrošināts 16 maršrutos / 68 reisos.

Bezmaksas sabiedriskais transports tiks ieviests visos maršruta reisos: reisā, kas Ludzas autoostā tiek uzsākts plkst.6.05 un 15.50, bet pieturā _Degļeva_ – plkst.6.38 un 16.23. Autobuss mācību laikā kursē otrdienās, bet no 1. jūnija līdz 31. augusta –otrdienās un ceturtdienās (autobuss nekursē svētku dienās).

Maršruts Nr.6572 Ludza–Blonti–Degļeva tiks noteikts kā bezmaksas, jo tas atbilst normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem: valstsdotāciju īpatsvars maršruta uzturēšanai pārsniedz 85%, ieņēmumi no pārdotajām biļetēm ir mazāki par 15%; apdzīvotības blīvums Blontu pagastā ir mazāks par četriem iedzīvotājiem uz kvadrātkilometru.

Pasažieru pārvadājumi bez maksas pilnībā vai daļēji ir ieviesti vēl 15 maršrutos Alūksnes, Rūjienas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Ciblas, Ludzas, Dagdas, Balvu, Rugāju, Viļakas, Jēkabpils, Jaunjelgavas, Ērgļu un Saldus novadā. Bezmaksas maršrutu / reisu saraksts tiek pārskatīts vismaz reizi gadā. Sabiedriskā transporta padome tos apstiprina uz diviem gadiem ar nosacījumu, ka pēc sešiem mēnešiem no lēmuma pieņemšanas dienas padomei lēmums jāpārskata. Autotransporta direkcija seko līdzi pieprasījumam gan esošajos bezmaksas maršrutos / reisos, gan vērtē reģionālo maršrutu tīklu, pārbaudot, vai nav parādījušies jauni maršruti, kas atbilstu noteiktajiem kritērijiem.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Lilita Pelčere,  Sabiedrisko attiecību speciāliste
Valsts SIA Autotransporta direkcija