Iepazīsti tauriņu pasauli dabas liegumā „Grebļukalns”

Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, biedrību “Latvijas mazpulki”, Zemessardzes 32. kājnieku bataljonu un apskates saimniecību “Bites” aicina apmeklēt pasākumu “Tauriņu nakts Grebļukalnā”, kas norisināsies 25. jūnijā atpūtas vietā pie Šešku ezera, Pasienes pagastā, Ludzas novadā.

Dabas liegums “Grebļukalns” aizņem 212,3 ha lielu platību un ir īpašs ar klimatu un augu valsti. Tā ir lielākā tauriņu populācijas vieta Baltijas valstīs (ap 500 sugu), 80% no tiem ir nakts tauriņi. Tepat atrodas arī 5,4km gara osu grēda. Lai saglabātu vietas unikalitāti un stāstītu par šeit sastopamām dabas vērtībām, vienreiz gadā aicinām “ciemos pie tauriņiem”.

No plkst. 23.00 galvenie pasākuma varoņi būs kukaiņi, īpaši naktstauriņi, galvenais stāstnieks – Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieks, entomologs un tauriņu pētnieks Guntis Akmentiņš. Savukārt klausītāju un dalībnieku lomā var iejusties ikviens pasākuma apmeklētājs. Tauriņu pievilināšanai tiks izmantota gaismas lampa, par katru atlidojušo naktstauriņu sugu Guntim Akmentiņam būs kas sakāms. Uz gaismas apspīdēta ekrāna vairāku stundu garumā varēs apskatīt un iepazīt naktī aktīvās sugas, uzzināt svarīgāko par tauriņiem, to dzīvesveidu un aizsardzību.

No plkst. 2.00 ir paredzēts nakts pārgājiens ar militāriem elementiem (ap 6 km) pierobežā Zemessardzes 32.kājnieku bataljona zemessargu vadībā. Apmeklētāji tiek aicināti saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un paņemt līdzi visu savai labsajūtai nepieciešamo (pledu, pretinsektu līdzekli, lukturīti, sēdvirsmu utt.). Transporta novietošana – ceļš V 520 pie zīmes “Austras koks”. Nokļūšana līdz pasākuma norises vietai (ap 2 km) ir mērojama kājām. Aptuvenais pasākuma ilgums līdz plkst. 5.00 rītā.

Uzmanību! Pasākuma vieta atrodas pierobežas joslā, tas nozīmē, ka apmeklētājiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (derīga pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta un robežsardzes apstiprināta caurlaide. Papildus informācija zvanot pa tālruni 28656530 vai sūtot e-pastu ilgaivanova@inbox.lv

Informāciju sagatavoja Zilupes pilsētas pārvaldes tūrisma organizatore Ilga Ivanova