Graudiņa/Kravčenoka izcīna zeltu Eiropas čempionātā pludmales volejbolā

Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa ar Eiropas čempioņu zelta medaļām
Foto: SCANPIX/REUTERS

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka sestdien Eiropas čempionātā Minhenē izcīnīja uzvaru finālspēlē un turnīru otro reizi karjerā noslēdza ar zelta medaļām, liecina organizatoru informācija.

Graudiņa/Kravčenoka finālā trīs setos ar 2:1 (18:21, 21:15, 15:11) uzveica pērn kontinenta meistarsacīkstēs triumfējušās šveicietes Ninu Brunneri/Tanju Hiberli. Pirms gada Brunnere vēl spēlēja meitas uzvārdā Betšarta.

Pēc zaudētā pirmā seta Graudiņa/Kravčenoka spēja pavērst cīņas ritējumu savā labā, kas ļāva duetam otro reizi kļūt par kontinenta čempionēm, atkārtojot 2019. gadā gūto panākumu.

“Šo čempionātu mēs iesākām, zinot, ka esam vienas no favorītēm, zinot, ka mēs varam aiziet līdz medaļām, un mērķis ir zelta medaļa, bet ne vienmēr viss tik gludi notiek,” pēc uzvaras Latvijas Radio atklāja Graudiņa. Viņa norādīja, ka šajā turnīrā spēlētājas bijušas ļoti fokusētas uz katru spēli un katru mēģinājušas pabeigt ar 2-0.

Kravčenoka piebilda, ka finālā cīnījušās par katru punktu. Pirmajā setā meitenēm nesanāca tā labākā spēle, bet otrajā un trešajā setā izdevies izdarīt visu nepieciešamo.

Graudiņa pateicās visiem par atbalstu, norādot, ka meitenes to ļoti jutušas.

Iepriekš izslēgšanas turnīrā Graudiņa/Kravčenoka uzvarēja Polijas duetu Kataržinu Kocioleku/Martu Lodeju (2:0), pārspēja Vācijas pāri Karlu Borgeri/Jūliju Zudi, kā arī pieveica līdzšinējās Eiropas vicečempiones Nīderlandes pludmales volejbolistes Katju Stamu/Raisu Shonu. Divas uzvaras latvietes guva arī grupas kārtā, uzreiz nodrošinot dalību izslēgšanas otrajā kārtā.

Vīriešu turnīrā Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien astotdaļfinālā zaudēja olimpiskajiem, pasaules un pašreizējiem Eiropas čempioniem norvēģiem Annešam Mūlam un Kristianam Sērumam.

Eiropas čempionāts Vācijā noslēgsies svētdien ar vīriešu finālu.