FK Upīte Ziemassvētkos dāvina jaunu klipu

Folkloras kopa “Upīte” klausītājiem dāvina mūzikas klipu Ziemassvētku noskaņās – par ceļu, sevis meklēšanu, šķēršļiem un izvēlēm, galvenā no kurām ir – nest gaismu un pašiem būt par gaismu, neskatoties uz visu, ko piedzīvojam gan ikdienas reālijās, gan pasaules notikumu kontekstā.

Klips tapis kā turpinājums video klipu sērijai folkloras kopas albuma “Padzīdam i…” dziesmām, un šoreiz tika stāstīts dziesmas “Sabarovu kumelini” stāsts. Dziesmas aranžija: Kate Slišāne, Domeniks Slišāns un Artūrs Slišāns.

Klipā, tāpat kā dziesmā, etniskais un tautiskais satiekas ar urbāno, bēgot, savienojoties un galu galā papildinot viens otru. Par filmēšanas vietu tika izvēlētā Kupravas bijusī rūpnīcas teritorija, kas simboliski lieliski iederas pagātnes mantojuma un mūsdienu savienojumā.

Klipa tērpu un idejas autore ir multimāksliniece Evika Muizniece, sadarbībā ar kuru tapuši arī iepriekšējie folkloras kopas “Upīte” mūzikas klipi.

Audiovizuālais darbs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, un tā galvenie mērķi ir radīt jaunu, mūsdienīgu interpretāciju par latgaliešu tradicionālo mūziku folkloras kopas “Upīte” izpildījumā un popularizēt tradicionālo mūziku mūsdienīgā skanējumā jauniešu vidū, sekmējot interesi par Nemateriālo mantojumu un latgaliešu valodu.

Kā uzsver Nemateriālā kultūras centra “Upīte” vadītājs Andris Slišāns: ”Prieks, ka maziem soļiem folkloras kopa “Upīte” tuvojas nospraustajam mērķim izveidot vīru dziesmu albūma “Padzīdam i…” video stāstu, šīs jau ir sestais mūzikas klips, vēl atlikuši tikai vienpadsmit dziesmas un tad jau varēs izbaudīt kopējo albūma stāstu”

Mūzikas klipa radošais kolektīvs:
Videoklipa idejas autore, producente
EVIKA MUIZNIECE

Operators, montāžists
ARTŪRS KRŪMIŅŠ

Mūsdienu deju dejotāji
JANA BONDARE
REINIS SONDORS

Tautu deju horeogrāfe
ANDA SPRŪŽA

Video piedalījās:
ANDRIS SLIŠĀNS
LIGITA SPRIDZĀNE
KATE SLIŠĀNE
DOMENIKS SLIŠĀNS
KASPARS BABĀNS
VIKTORIJA SUPE
MAREKS SUPE
NATAĻJA PUTNIŅA
EDGARS JERMACĀNS

Video tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Plašāka informācija par notikumu:
Andris Slišāns
Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors
Mob. tel. +371 29621058
e-pasts: andris.slisans@gmail.com
upite.lv
#UpītieDzeiveJauka