Daugavpilī kursē 4. maršruta tramvajs

No 24. janvāra Daugavpilī kursē 4. tramvajs pa maršrutu “Maizes kombināts – Stacija – Maizes kombināts”. Jaunizveidotais maršruts Jaunbūves apkaimes iedzīvotājiem ļauj nokļūt pilsētas centrā un atpakaļ bez nepieciešamības pārsēsties citā sabiedriskajā transportā.

Jaunā maršruta garums ir apmēram 6,13 km un tajā ir 16 pieturas. 4. tramvajs kursē vienu reizi stundā, izpildot 15 reisus virzienā no Maizes kombināta uz Daugavpils dzelzceļa staciju un 15 reisus no stacijas līdz Maizes kombinātam. Viena reisa izpildes ilgums ir 25 minūtes.

Daugavpils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksejs Vasiļjevs norāda, ka jauna tramvaja maršruta izveide Daugavpilī ir liels notikums. Salīdzinājumā ar pilsētas maršruta autobusu papildus reisu ieviešanu, jauna tramvaju maršruta izveide prasa lielākus finanšu resursus. “Mēs turpinām attīstīt pilsētas loģistiku, kas ļoti atvieglo cilvēku dzīvi Daugavpilī, un atvieglo braukšanu no viena pilsētas rajona uz otru, bez jebkādām grūtībām. Un otrs, kam man gribas pievērst uzmanību – mēs turpinām attīstīties pat ekonomiskās krīzes laikā, par ko liecina tādi projekti kā 4. tramvajs,” norāda A. Vasiļjevs.

Pašvaldības kapitālsabiedrība “Daugavpils satiksme” informēja, ka jau pirmajās divās dienās, iedzīvotāji aktīvi izmanto jauno tramvaju. Uzņēmuma prognozes liecina, ka kopējais pasažieru skaits šajā maršrutā mēneša laikā varētu pārsniegt 14 000.

Arī tramvajā satiktie pasažieri atzinīgi vērtē iespēju izmantot jaunā maršruta tramvajus, ērtākai nokļūšanai pilsētas centrā. “Līdz pilsētas centram grūti tikt. Dažos autobusu maršrutos samazināts reisu skaits. Ļoti gaidījām jauno tramvaju maršrutu, jau kopš padomju laikiem – jau jaunībā gaidījām,” atzīst tramvajā satiktā Daugavpils iedzīvotāja.

Jau iepriekšējos gados Daugavpils pilsētas pašvaldība īstenojusi vairākus nozīmīgus projektus tramvaja infrastruktūras attīstībā un iesākto darbu turpina. Pagājušā gada noslēgumā Daugavpils satiksme Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā iesniedza projekta “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” pieteikumu. Tā ietvaros paredzēta jaunas tramvaju līnijas izbūve, kas savienos pilsētas centru posmā no esošā tramvaju galapunkta «Stacija» ar Cietoksni, esošās tramvaju līnijas pārbūve vairākos 2. maršruta posmos un jaunu tramvaju vagonu iegāde.

Savukārt, šobrīd turpinās projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā” 2. kārtas realizācija, kura ietvaros tiks izbūvēta jauna tramvaju līnija Vaiņodes ielas posmā – no tramvaju depo Jātnieku ielā 90 līdz galapunktam “Stropi”.

 

Informāciju sagatavoja: Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas  nodaļa.