Daugavpilī ar Eiropas fondu atbalstu sāk kursēt modernākie autobusi Latvijā

1.septembrī Daugavpilī sāka kursēt jauni ar saspiesto dabas gāzi darbināmi „Scania Citywide” zemās grīdas autobusi. AS „Daugavpils satiksme” autoparks šovasar saņēma 20 jaunus spēkratus, un tas ir liels solis ceļā uz pilsētas autoparka vērienīgu atjaunošanu. Transportlīdzekļu prezentāciju 2.septembrī apmeklēja LR satiksmes ministrs Tālis Linkaits.
Jaunu autobusu iegāde tiek īstenota Kohēzijas fonda projekta Nr. 4.5.1.2/21/I/003 “Videi draudzīgu autobusu iegāde Daugavpils pilsētai” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir 11 842 187,88 EUR, no kurām attiecināmās izmaksas ir 11 764 705,88 EUR, Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējums projektam ir 10 000 000 EUR.

Jaunu autobusu ieviešana pilsētas maršrutos ievērojami atvieglos gados vecāku cilvēku, cilvēku ar kustību traucējumiem un vecāku ar ratiņiem pārvietošanos. Tie ir aprīkoti ar elektronisku pasažieru uzskaites sistēmu, USB portiem telefonu uzlādēšanai, videonovērošanas kamerām, automātisku klimata kontroles sistēmu, kas padara braukšanu komfortablu gan aukstajās, gan svelmainajās dienās. Kā viena no galvenajām modeļa priekšrocībām tiek minēta labi aprīkota šofera vieta, kas iekļauj uzlabotu ceļa pārredzamību. “Scania Latvia” autobusu pārdošanas projektu vadītājs Artis Šterns prezentācijas laikā norādīja, ka „Scania Citywide” modelis ir plaši izplatīts daudzās Eiropas pilsētās, taču autobusu apjomīgā piegāde Daugavpilij ir pirmā lielā ienākšana Baltijas valstīs.

Taču ar to autoparka atjaunošana nebeigsies: AS „Daugavpils satiksme” ir noslēgusi vēl divus līgumus par 12 jaunu autobusu, tajā skaitā 6 elektroautobusu, piegādi. Tos pilsēta varēs saņemt tuvāko 8-10 mēnešu laikā. Paralēli tam turpinās iepirkuma procedūra vēl 16 autobusu (t.sk. divu ar elektrību darbināmu M3 kategorijas mazas ietilpības autobusu) iegādei. Kad visi iepirkumi būs noslēgušies, Daugavpils pilsētas autoparks kļūs par modernāko valstī.

Paveikto un ieplānoto darbu Daugavpils autobusu parka atjaunošanai atzinīgi novērtējis LR satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Jaunie autobusi kursēs visos pilsētas maršrutos. Daugavpilieši, kuri jau paguva iemēģināt jaunus spēkratus, atzīst, ka braukšana tajos tiešām ir ļoti ērta un patīkama.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.