Jauniešu festivālā ARTIŠOKS “Europe Direct Dienvidlatgale” centrs aicinās iedvesmoties un līdzdarboties

2.septembrī Daugavpilī notiks jauniešu festivāls ARTIŠOKS 2022: IEDVESMA & LĪDZDALĪBA. Galvenā festivāla norises vieta šogad ir Centrālais parks un apmeklētāji varēs līdzdarboties dažādās darbnīcās, meistarklasēs, diskusijās, sportiskās aktivitātēs, kā arī baudīt muzikālo programmu. Festivāls noslēgsies ar grupas “Citi Zēni” koncertu.

Festivāla ieskaņā plkst. 13.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā varēs baudīt poļu mākslinieku Zuzannas Kasprzyk un Andžeja Molendas laikmetīgās dejas performanci “Spoki”. Savukārt pēcpusdienā Zuzanna Kasprzyk vadīs laikmetīgās dejas meistarklasi Jauniešu iniciatīvu centrā.

Daugavpils Centrālajā parkā ikviens intresents varēs piedalīties gan Bērnu mākslas skolas plenērā, gan Stop Time Dance studijas rīkotājā deju darbnīcā, kā arī Lilijas Lipores vadītajā laikmetīgās dejas meistarklasē. Veselības ministrija sniegs konsultācijas un informāciju ar mentālo veselību saistītos jautājumos, Latvijas Sarkanā Krusta jaunieši aicinās uz sarunām par dažādām būtiskām tēmām.

Savukārt kopā ar Europe Direct Dienvidlatgale centru, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un Eiropas Jaunatnes dialoga vēstnieku tīkla jaunietēm varēs interaktīvā veidā uzzināt par izaugsmes iespējām ne tikai Latvijā, bet arī piedaloties dažādos starptautiskos projektos.

Sporta laukumā pie Ledus halles notiks florbola turnīrs, savukārt auto stāvvietā būs apskatāma interaktīva auto izstāde. Festivāla ARTIŠOKS ietvaros notiks arī Latgales skolēnu pašpārvalžu festivāls.

Tāpat festivāla dalībniekus aicināsim piedalīties daudzveidīgās radošās nodarbēs, atklāt un īstenot savus talantus, veidot kopīgus mākslas darbus un brīvā un nepiespiestā gaisotnē iegūt jaunus draugus un domubiedrus. Uz festivāla skatuves visas pēcpusdienas garumā varēs baudīt pašmāju mūziķu un dejotāju programmas, savukārt festivāls noslēgsies plkst. 21.00 ar grupas “Citi Zēni” koncertu.

Sīkāka festivāla programma pieejama www.daugavpils.lv

2022. gads ir atzīts par Eiropas Jaunatnes gadu un tādēļ festivāla kopā mēģināsim rast atbildi uz jautājumu, kā jaunietis var iedvesmot līdzcilvēkus un kopīgi darbojoties pilnveidot sevi veicināt pilsētas un reģiona pievilcību un izaugsmi. Festivāla programma ir tapusi ciešā sadarbībā ar jauniešiem, apzinot un izceļot tos jautājumus, tēmas, aktivitātes, kas viņiem ir visbūtiskākās, interesantākās un nepieciešamākās. Visas meistarklases un darbnīcas vadīs speciālisti un eksperti kopā ar jauniešiem, kuri konkrētās prasmes jau ir apguvuši vai turpina attīstīt. Tādējādi veidosies konkrēto jauniešu ekspertu tīkls, kas turpmāk savas zināšanas un prasmes varēs nodot tālāk saviem vienaudžiem.

Papildu informācija par festivāla norisi: Diāna Soldāne, Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde, t.: 28378679, e-pasts: diana.soldane@daugavpils.lv

Aktuālo informāciju par “Europe Direct Dienvidlatgale” centra darbību un pakalpojumiem var uzzināt LPR tīmekļa vietnē www.lpr.gov.lv sadaļā Europe Direct Dienvidlatgale, Facebook @EuropeDirectDienvidlatgale. Europe Direct Dienvidlatgale centrs atrodas Saules ielā 15, Daugavpilī. Kontakttālrunis saziņai: 654 23801.

Oskars Zuģickis, Europe Direct Dienvidlatgale centra vadītājs, e-pasts: oskars.zugickis@lpr.gov.lv